מיקרוסופט חשפה את Copilot+ PC – דור הניידים הבא מבוסס ה-AI

אירוע הבינה המלאכותית וה-Surface של מיקרוסופט (Microsoft), Build 2024, הציג תחילה את מעבד ה-Qualcomm Snapdragon X Elite החדש, המעניק בהשוואה למכשירים מבוססי אינטל כמו ה-Surface Pro 11 החדש ו-Surface Laptop 7 חיי סוללה ארוכים, ביצועים מעולים וקירור טוב יותר.

אבל גולת הכותרת של האירוע הייתה ההכרזה על מחשבי Copilot+ AI של מיקרוסופט, מה שמסתמן כמיני מהפיכה בשוק המחשבים.

דור המחשבים הבא

מיקרוסופט חשפה מחשבי Copilot+, כולל משפחת Surface חדשה, הכוללים NPU משולבים המציעים 40+ TOPS (טריליון פעולות בשנייה) של ביצועים. זה נותן לה מספיק כוח של ביצועים להשתמש בדור חדש של פונקציונליות AI שמגיע ל-Windows 11.

מחשבי Copilot+ הם התג החדש של מיקרוסופט למחשבים מאושרים המותאמים לבינה מלאכותית, שעד כה מוגבל רק למחשבים ניידים עם מעבדי Qualcomm Snapdragon X. המחשבים הניידים האלה עדיין לא זמינים, אבל צפויים להציף את השוק בקרוב.

הדור הבא של Copilot, מבוסס על מודל ה-GPT-4o העדכני של OpenAI, אותו מודל המשמש את ה-Copilot AI לתת עצות לשחקנים בזמן אמת.

'חוויות AI'

מיקרוסופט דיברה על מספר חוויות AI שיהיו אפשריות רק במחשבי Copilot+. אלה כוללים Recall, Cocreator ו-Live Captions.

Recall הוא סוג של כלי 'היסטוריה' שפועל ברקע. הכלי מאפשר לחפש כל דבר שעשית במחשב שלך. אם האינטרנט זוכר, כנראה שגם המחשב שלך יעשה זאת.

Cocreator הוא כלי עזר ליצירת אמנות או תמונות, בעוד ש-Live Captions עושה פחות או יותר מה שהיית מצפה, ומייצר כתוביות בזמן אמת.

כדי לקבל תו תקן מותאם למחשב Copilot+, למחשב חייב להיות לפחות 16GB ראם, 256GB אחסון, ובעיקר NPU מובנה שמסוגל ל-40TOPS. ה-NPUs הם סוג אחר של ליבת מחשוב הנפרדת ממעבדים ו-GPUs. הם מבוססים אך ורק על ביצוע חישובי AI בצורה יעילה יותר מאשר מעבדי הגרפיקה.

לעת עתה, רק מעבדי Snapdragon X מציעים מספיק ביצועים כדי להיחשב כמחשבי Copilot+. שבבי ה-NPU הזמינים כעת של אינטל ו-AMD אינם עומדים ברף הזה, אם כי שתי החברות יציגו דגמים מהירים יותר בהמשך השנה.

מיקרוסופט הציגה בנוסף גם שיתופי פעולה חדשים עם חברות ענק ' ו-Copilot+ ייתמך בין היתר על ידי Adobe, DaVinci Resolve, CapCut ו-djay Pro.

רוב יצרניות החומרה, כולל Acer, Asus, Dell, HP, Lenovo וסמסונג יציעו גם מחשבי Copilot+. צפו לראות את רובם ב-Computex בעוד פחות משבועיים.

מחשבי Copilot+ הראשונים זמינים כבר להזמנה מוקדמת, עם זמינות החל מה-18 ביוני ובמחיר של החל מ-999 דולר.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות