פורטנייט חוזר לאייפון – אפל אישרה את חנות המשחקים של Epic באירופה

אפל ׁ(Apple) הודיעה היום שהיא אישרה את חנות אפיק גיימס סטור (Epic Games Store) באיחוד האירופי, מה שמאפשר למפתחת פורטנייט (Fortnite) להשיק את שוק האפליקציות החלופי שלה במדינות אלו, כך על פי דיווח של הרויטרס. ‌

אפיק גיימס (Epic Games) הגישה את הבקשה לאפל לאישור נוטריון מוקדם יותר השבוע.

לאחר דחיות מרובות, אפל אישרה את שוק האפליקציות של יצרנית Fortnite Epic Games של צד שלישי להשקה באיחוד האירופי. כפי שמותר כעת בחוק השווקים הדיגיטליים של האיחוד האירופי (DMA), אפיק הודיעה מוקדם יותר השנה שהיא מתכננת להחזיר גם את חזית החנות הדיגיטלית וגם את משחק הדגל שלה, Fortnite, ל-iOS באירופה.

עם זאת, ביום שישי, אפיק גיימס פנתה ל-X כדי להתלונן על כך שאפל דחתה את הגשתה פעמיים בגלל החשש שחנות המשחקים שלה דומה יותר מדי לחנות האפליקציות של אפל. לאחר מכן, היא אמרה כי תעביר את הנושא לבדיקה של הרגולטורים האירופיים.

לפי פוסטים של אפיק גיימס, אפל דחתה את הגשתה בגלל פרטים כמו מיקום כפתור ה-"Install" שלה למשחקים, שלדברי אפל דומה מדי לכפתור ה"Get" שלה, בנוסף נטען גם כי התווית "רכישה בתוך האפליקציה" דומה יותר מדי לתווית של אפל.

פורטנייט חוזר לאייפון

בהמשך היום, אפל אישרה את אפליקציית ה-marketplace של צד שלישי בתנאי ש-Epic Games תבצע את התיקונים הנדרשים בעדכון שלאחר מכן.

כעת, לאחר האישור של אפל, חנות המשחקים של אפיק גיימס תאפשר למשתמשי iOS גישה לאוסף המשחקים הניידים שלה. אוסף זה כולל את אחד המשחקים שחצי עולם מחכה לו באייפון- גרסת פורטנייט, המשחק המוביל והכי רווחי של אפיק, עם למעלה מ-600 מיליון שחקנים.

‌Epic Games‌ ואפל היו מעורבות במאבק ארוך שנים על האקולוגית הסגורה של ‌App Store‌ של אפל, ואפיק גיימס הייתה להוטה להשיק שוק משלה באיחוד האירופי תחת המדיניות החדשה של אפל המונעת על ידי חוק השווקים הדיגיטליים. בינתיים זה הצליח לה באירופה, שם, הנציבות האירופית הרבה פחות ידידותית מהרגולטורים באמריקה.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות