ברייקינג

כל מה שידוע לנו על Assassin's Creed Shadows: התקופה, העלילה, הדמויות וכל מה שמחכה לנו

אחרי שיוביסופט (Ubisoft) חשפה במלואו את טריילר הבכורה למשחק Assassin's Creed Shadows, הכותר היפני הבא בזיכיון משחקי ההרפתקאות שלה, קיבלנו גם תאריך היציאה, שני גיבורים ראשיים ושונים במהותם ודריסת רגל ראשונה של הסדרה באחת התקופות המרתקות בהיסטוריה.

ננסה להקיף בסקירה זו את כל מה שידוע לנו על המשחק הבא בסדרה, כולל ניתוח עד כמה שניתן בשלב מוקדם זה, על עולם המשחק, גודלו וכל מה שצפוי לנו בהרפתקה הגדולה הבאה.

הטריילר באורך של כמעט ארבע הדקות, מציג לנו לראשונה את העולם שיצרה יוביסופט המבוסס על יפן של המאה ה-16 לצד שני הגיבורים הראשיים במשחק, נאו ויאסקה.

תקופת מלחמת האזרחים ביפן

Assassin's Creed Shadows מתרחש בשנת 1579, בתקופת סנגוקו (סנגוֹקוּ ג'ידאי). זו הייתה תקופה של מלחמת אזרחים ביפן, שזכתה לכינוי תקופת "המדינות הלוחמות". בתקופה זו התרחשה מלחמת אזרחים ארוכה בהיסטוריה של יפן שנמשכה מאמצע המאה ה-15 עד תחילת המאה ה-17.

מתחילתה ובמהלכה של מלחמת האזרחים ביפן, השלטון המרכזי של שוגונות אשיקאגה בבירה קיוטו נחרב. סיומה של השושלת אירע כאשר השוגון ה-15 אשיקאגה יושיאקי גורש בשנת 1573 מהבירה קיוטו, מה שהוביל להרס הסדר החברתי ביפן.

השוגונות והדאמיו

המשחק מתרחש 4 שנים אחרי גירושו של יושיאקי, תקופה בה הדאימיו (השליטים הפיאודליים החזקים ביותר ביפן, עד המאה ה-19) ושופטי השלום, שהשוגונות היו להם מקור לסמכות וכוח, מצאו את עצמם מבודדים ופגיעים לכוחות חיצוניים וגם פנימיים.

ייקח לארגון השוגון של טוקוגאווה איאיאסו (המייסד והשוגון הראשון לשוגונות טוקוגאווה) 27 שנים שנים לארגן מחדש את הקלאנים ואת שטחיהם לפי תפוקת האורז, בשנת 1600.

ניתן לצפות למשחק עמוס בתככים פוליטיים, אלי מלחמה חסרי רחמים, תפיסות כוח מקיאווליות ולצבא של נינג'ות וסמוראים.

גודל העולם של המשחק

המנהל הקריאטיבי של המשחק, ג'ונתן דומונט אמר שהעולם של המשחק החדש דומה בקנה מידה למשחק אחר בסדרה, שהתרחש במצרים, Assassin's Creed Origins. עם זאת, הוא הדגיש שמדובר ב"קנה מידה של החיים האמיתיים", כך שהסביבה מרגישה אותנטית.

נוף הררי במשחק החדש של יוביסופט
עולם גדול כמו Origins

"זה עולה בקנה אחד עם Assassin's Creeds העדכניים ביותר שעשינו", אמר דומונט, בהתייחסו לכותרים הגדולים יותר של משחקים בסדרה הכוללים גם את Odyssey ו- Valhalla. "ברמת קנה המידה, אולי נוכל להשוות את זה קצת יותר לגודל של Assassin's Creed Origins.", הוא חזר ואמר.

במילים אחרות, זה מצביע על כך שגודל המפה של Shadows קטן יותר מאודיסיאה ו-וואלהלה, אך גדול בהרבה יותר מהמפות הקלאסיות של Assassin's Creed מהטרילוגיה המקורית, Brotherhood, Unity, למעט מפת האוקיינוס הקאריבי האדירה בגודלה של Black Flag.

הדמויות הראשיות

יאסקה הסמוראי האפריקאי

ישנן שתי דמויות שניתן לשחק בהן ב-Assassin's Creed Shadows, יאסקה ונאו. יאסקה הוא סמוראי שחור, נאו היא שינובי (מתנקשת-נינג'ה).

יאסקה (YASUKE)- מוגדר כלוחם שהפך לסמוראי נאמן עבור אודה נובונאגה (יזם האיחוד של יפן תחת שלטון השוגון בסוף המאה ה-16), המוצא מטרה חדשה להתעמת עם השדים של עברו.

יאסקה הסמוראי במשחק
יאסקה (YASUKE) | קרדיט: יוביסופט

יאסקה שואב השראה (בערך) גם מדמות היסטורית אמיתית, הנושא של אנימה של נטפליקס משנת 2021 באותו שם, שבה הוא ידוע בתור "הסמוראי השחור".

מנהל המשחק צ'ארלס בנואה אמר לאתר PC Gamer: "עם הגיבורים הכפולים שלנו, יש לנו שתי פנטזיות, הסמוראי והשינובי". בנואה טוען שהמטרה היא שהשחקן יחווה את שניהם, ויתמודד עם שתי פנטזיות בדמות אחת כי הסמוראים והשינובי הגיעו ממעמדות חברתיים שונים.

שחקנים יוכלו לחקור את שתי הדמויות הללו ואת העולם הפתוח השאפתני של יפן, בקמפיין לשחקן יחיד בלבד, בו הם יוכלו לעבור בין שתי הדמויות כרצונם.

"יש להם חיים שונים. אז אנחנו לא באמת יכולים לערבב אותם יחד", אמר בנואה והוסיף שהמעבר בין שתי הדמויות יהיה בסגנון Grand Theft Auto V.

נאו מתנקשת השינובי

נאו פוג'יבאשי (Naoe Fujibayashi)- מוגדרת כמתנקשת שינובי מאומנת ממחוז איגה, היוצאת למסע נקמה דרך יפן כדי לכבד הבטחה בלתי אפשרית.

אם יאסקה הוא לוחם ישר, נאו יותר דמות Assassin's Creed קלאסית, דמות חמקנית וגמישה שיכולה להיטמע בצל. נאו תעשה שימוש רחב בוו-אחיזה-קרס (grappling hook), שככל הנראה יהפוך לכלי ההתגנבות המרכזי של Assassin's Creed Shadow.

דמות המתנקשת שינובי במשחק
נאו (NAOE) | קרדיט: יוביסופט

מנהל הקריאייטיב ג'ונתן דומונט, התייחס לכלי הזה בסרטון נוסף שתוכלו לראות בהמשך ואמר: "וו האחיזה מאפשר לך לטפס על קירות שאתה לא יכול לטפס עליהם עם יאסקה, או בלי הקרס, מה שפותח נתיבים שונים עבור נאו".

הסרטון הנוסף ששוחרר לאחר טריילר הבכורה, הוא בעצם אותו הטריילר, רק עם ניתוח של הדמויות הראשיות, התפאורה ההיסטורית והסיפור של Assassin's Creed Shadows.

דומונט ועוזר מנהל העיצוב הקולנועי אקים מלין מסבירים בכל סצנה את המשמעות שלה למשחק החדש.

המהדורות של Assassin's Creed Shadows

מהדורות מיוחדות

יוביסופט חשפה ארבע מהדורות של Assassin's Creed Shadows. יש את המהדורה הסטנדרטית, שתעלה 70 דולר ותכלול את משחק הבסיס ובונוס בלעדי להזמנה מראש בצורה של קווסט נוסף.

מהדורת הזהב, שעולה 110 דולר, מגיעה עם משחק הבסיס והבונוס בהזמנה מראש, בתוספת season pass וחלון גישה מוקדמת של 3 ימים. בראש המהדורה הדיגיטלית יושבת לה ה-Ultimate Edition, הנושאת תג מחיר של 130 דולרים.

המהדורה האולטימטיבית מגיעה עם משחק הבסיס, משימת הבונוס הבלעדית בהזמנה מוקדמת, כרטיס עונתי – season pass, חלון גישה המוקדמת ל-3 ימים, וחבילת Ultimate Pack, הכוללת חבילות ציוד וכלי נשק בלעדיים.

האם תהיה מהדורת אספנים?

ל-Assassin's Creed Shadows תהיה כמובן מהדורת אספנים (Collector’s Edition) עם תג מחיר של 240 דולרים. מהדורה זו מסתמנת כאחת החבילות השאפתניות והיקרות ביותר בהיסטוריה של הזיכיון, ונרשמה התרגשות בקרב המעריצים ברשת.

מהדורת האספנים של המשחק כוללת פסל בגודל 40 ס"מ של גיבורי המשחק, פוסטר קיר עם נושא יפני ועוד
מהדורת האספנים של Assassin's Creed Shadows

מהדורת האספנים תכלול פסל בגודל 40 ס"מ של גיבורי המשחק, פוסטר קיר עם נושא יפני, מגן יד שהוא העתק של קטאנה, הדפסי אמנות וספר אמנות, ספר מתכתי מפלדה, והיא גם כוללת את המהדורה האולטימטיבית של המשחק.

המשחק החדש פותח על ידי Ubisoft Quebec, האולפן שהיה אחראי על פיתוחו של הכותר ה-11 בסדרה – Assassin's Creed Odyssey.

הכתבה הזאת תמשיך להתעדכן בכל פעם שמידע חדש יפורסם. כל המידע כרגע הוא סביב העלילה של המשחק והדמויות המרכזיות, והחלק החשוב ביותר הצפוי להגיע בהמשך, הוא מכניקת הגיימפליי של המשחק והשילוב של שתי הדמויות בה.

Assassin's Creed Shadow יושק ב-15 בנובמבר 2024 ל-PlayStation 5, Xbox Series X ו-S, PC ואמזון לונה.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מקור
אתר המשחק הרשמי
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות