אפל פותחת את ה-App Store לאמולטורים של משחקי רטרו

חברת אפל משחררת את מגבלות האפסטור שלה ופותחת את השוק לאמולטורים של משחקי רטרו

בעדכון שפרסמה החברה ביום שישי, הודיעה אפל כי אמולטורים של משחקים – שנאסרו בעבר מחנות האייפון – App Store, יורשו מעתה ברחבי העולם, כמו גם משחקים להורדה.

החברה ציינה כי המפתחים אחראים לכל התוכנה המוצעת, "כולל להבטיח שתוכנה כזו תואמת להנחיות אלו ולכל החוקים החלים", עם רמז עבה לאיסור משחקים פיראטיים.

המהלך אמור לאפשר לאמולטורים של קונסולות הרטרו שנמצאים כבר באנדרואיד, להיות זמינים גם למכשירי האייפון.

אמולטורים של משחקים נאסרו זה מכבר מ-iOS, והתאפשרו רק באמצעות פריצה למכשירי האייפון. כעת, המהלך האחרון אמור לאפשר לאמולטורים של קונסולות הרטרו הזמינים גם באנדרואיד להביא את האפליקציות שלהם לאייפון.

ההחלטה הושפעה ככל הנראה מהחלטת האיחוד האירופי לאפשר חנויות אפליקציות של צד שלישי במחוז זה. לצד הכללים החדשים על אמולטורים, אפל עדכנה גם את הכללים שלה סביב אפליקציות העל, כמו WeChat. כעת נאמר שמיני-משחקים ומיני-אפליקציות בתוך אפליקציות אלה חייבות להשתמש ב-HTML5, מה שמבהיר שהם לא יכולים להיות אפליקציות ומשחקים מקוריים.

כללים מקלים למשתמשי הזרמת מוזיקה, ספוטיפיי לא מרוצה

בעדכון נוסף היום, החברה אמרה שהיא תאפשר כעת לאפליקציות הזרמת מוזיקה באיחוד האירופי לכלול קישורים בתוך האפליקציה המפנים משתמשים לרכישות חיצוניות עם תזכור מידע על תמחור. זה גם יאפשר למפתחים "להזמין משתמשים לספק את כתובת הדוא"ל שלהם במטרה מפורשת לשלוח להם קישור לאתר האינטרנט של המפתח לרכישת תוכן או שירותים של מוזיקה דיגיטלית".

עם זאת, ספוטיפיי (Spotify) עדיין לא מרוצה מהשינוי האחרון של אפל, מכיוון שאפל עדיין מתכננת לגבות עמלה על רכישות שבוצעו דרך קישורים חיצוניים למרות שנציבת האיחוד האירופי אמרה שאפל חייבת לאפשר לאפליקציות הזרמת מוזיקה לתקשר "בחופשיות" עם המשתמשים. ז'אן מורן, דוברת ספוטיפיי, אמרה ל-The Verge:

למלא אחר החוק זה לא אופציונלי, אבל אפל ממשיכה להתנגד להחלטה הזו. החל מה-6 באפריל, הנציבות יכולה להתחיל בהליכי אי ציות ולהטיל קנסות יומיים. הגיע הזמן לפעולה נחרצת שתיתן אחת ולתמיד לצרכנים בחירה אמיתית.

כך או כך, אפל לאט לאט פותחת את הגן הסגור שלה לעולם הגדול, והרבה בזכות האיחוד האירופאי.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מקור
The Verge
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות