אפל מאיימת שבעוד 10 ימים היא תבטל את הגישה למפתחים של חברת Epic Games ל- iOS ו- Mac בעקבות פרשיית הסרת Fortnite

פרשיית הסרת המשחק פורטנייט מחנויות האפליקציות של אפל וגוגל (App Store ו-Play) עולה הילוך. לאחר שחברת אפיק הגישה תביעה בבית משפט נגד אפל ויצאה בקמפיין ברשת נגדה, חברת אפל מאיימת בכלי הכי חזק שלה, מחיקת חשבון המפתחת ל- iOS ו- Mac. במילים אחרות: “שלום ולא להתראות”.

פורטנייט ואפל- הסוף?

הכל התחיל בסוף השבוע שעבר, כשחברת אפל הסירה את Fortnite מחנות האפליקציות שלה לאחר שהמפתחת Epic Games הפרה את הכללים שלה בכך שהיא אפשרה לשחקנים לעקוף את מערכת התשלומים המובנית של החנות.

Epic Games הכינה את הקרקע למהלך שכזה, והגישה במהירות תביעה בבית משפט נגד אפל. במקביל, היא גייסה מעריצים של פורטנייט להפעיל לחץ על ענקית הטכנולוגיה במסגרת קמפיין ויראלי בשם  FreeFortnite#.

אתמול הודיעה אפל ל- Epic Games כי ביום שישי הבא, ה- 28 באוגוסט, היא תסיים את חשבונות המפתחים של Epic ותנתק אותה לחלוטין מכלי הפיתוח של iOS ו- Mac. אקט זה יסיים גם את חברותה של Epic Games בתכנית המפתחים של אפל (Apple’s Developer Program).

נפגע בעקיפין- Unreal Engine

בתגובה, הגישה Epic Games בקשה למתן צו מניעה ראשוני נגד אפל בתקווה שיתאפשר לה לשמור על גישה לכלי המפתחים שלה, או לפחות עד שהתביעה שעוסקת בנושא ההגבלים העסקיים ייפתר. החברה גם מבקשת מבית המשפט למנוע מאפל לגרום נזק נוסף לעסקיה על ידי החזרת פורטנייט לחנות האפליקציות.

על ידי איבוד הגישה לכלי המפתחים, Epic Games למעשה תיעלם מהאפשרות של הפצת אפליקציות iOS ו- ויישומי Mac OS. הדבר גם מונע ממנה אפשרות להמשיך ולהציע את המנוע הגרפי הפופולרי שלה Unreal Engine וכלים נלווים שלה בפלטפורמות אלה.

עדיין מחייך: טים סוויני, מיליארדר, ובעיקר מייסד ומנכ”ל Epic Games

גישה מוגבלת או אי גישה למנוע Unreal Engine המעודכן בפלטפורמות של אפל, עלולים להשפיע לרעה על מפתחים אחרים המסתמכים עליהם כדי ליצור משחקים.