היה שלום: מייקרוסופט מפסיקה את הייצור של Xbox 360

XBOX-360-10-YEARS

הקונסולה שהיוותה פריצת דרך טכנולוגית מלפני עשור מתחילה להזדקן ולאבד אקטואליות.

היה טוב וטוב שהיה: אחרי יותר מעשור של ייצור הקונסולה המוצלחת ביותר עד כה של מייקרוסופט, ראש חטיבת האקסבוקס במייקרוסופט – פיל ספנסר, הודיע כי החברה תחדל מייצור הקונסולה לאלתר. בהודעתו ספנסר לא כותב מדוע הייצור מופסק דווקא עכשיו, אך אנליסטים הבקיעים ברווחיה של מייקרוסופט מצביעים על ירידה משמעותית בצריכת הקונסולה וירידה בקניית המשחקים המקוריים עבור הקונסולה. לא צריך להיות גאון גדול או אנליסט בשביל להבין זאת אך בכל זאת, יותר מעשור חלף מאז יציאתה והגברת הזקנה החזיקה יפה מאוד עד היום. ספנסר בהודעתו סיכם תקופה יפה ורווחית:

Xbox 360 אומר הרבה לכולם במייקרוסופט. אף על פי שהייתה לנו תקופה מדהימה, המציאות מקשה עלינו להמשיך ולייצר מוצר בן יותר מעשור, ולכן קיבלנו על עצמנו את ההחלטה להפסיק את ייצור הקונסולה. נמשיך למכור מלאי קיים של קונסולות Xbox 360 בזמנים משתנים ממדינה למדינה.

במידה ואתם בעלי קונסולת Xbox 360, אל תמהרו להוסיף את הקונסולה לרשימת ביעור החמץ. ספנסר מוסיף ומסיר דאגה מהלב של רבים מהצרכנים, כי אף על פי הפסקת הייצור של הקונסולה, מייקרוסופט תמשיך לתמוך בה והשירותים הקיימים בה ימשיכו להיות פעילים, כולל Xbox Live מולטיפלייר, שירות "Games with Gold" והחנות הדיגיטלית. לא נראה כי בעתיד הנראה לעין מייקרוסופט תחליט לשנות את ההחלטה הזאת מאחר ונתח השוק המרכזי של חטיבת הקונסולות עדין נשלט על ידי ה-Xbox 360.

https://www.youtube.com/watch?v=yKFF5N1nv24

פיל ספנסר זרק גם כמה פירורים על הקריירה המפוארת של ה-Xbox 360, וציין כי משתמשי הקונסולה בילו במשחקים למעלה מ-78 מיליארד שעות עד היום ו-25 מיליארד שעות הוצאו על אפליקציות כמו נטפליקס. רווחים רשמיים עד היום מהקונסולה ספנסר לא טרח לפרסם, אך רק בשביל להבין את סדר הגודל של ההצלחה, נכון לשנת 2013 מייקרוסופט מכרה 79 מיליון יחידות של Xbox 360.

בעוד סוני היריבה כבר בונה את עתידה עם ה-PS4.5, נראה כי מייקרוסופט שנכשלה באופן יחסי עם ה-Xbox One מנסה לחשב מסלול מחדש. מי יודע, אולי גם היא מתכננת שדרוגי חומרה.

[divider]

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות