וואלב עשויה לשלב את אמולטור האנדרואיד Waydroid בסטים

על פי דיווח של המדליף בראדלי לינץ', חברת וואלב (Valve) עשויה לשלב את אמולטור האנדרואיד Waydroid, אמולטור בקוד פתוח עבור מערכות GNU/Linux ב-Steam.

ההשערות הן שוואלב עשויה להתעניין באמולטור יותר עבור ה-Steam Deck מאשר עבור משתמשי המחשב שלה (Deck Gamescope compositor). אחרי הכל, ישנן דרכים אחרות לשחק במשחקי אנדרואיד במחשב, כמו אפליקציה ייעודית של גוגל.

יתר על כן, הגרסה הנוכחית של Waydroid עובדת רק על מעבדי אינטל ו-AMD, בעוד שמעבדי NVIDIA (רוב בסיס המשתמשים של Steam) יצטרכו לפעול על עיבוד תוכנה ללא האצת GPU. כמובן, זו לא בעיה ב-Steam Deck מכיוון שהוא מופעל על ידי חומרת AMD Zen 2/RDNA 2.

מה זה WayDroid?

WayDroid הוא כלי חינמי בקוד פתוח מבוסס קונטיינר המאפשר השקת מערכת אנדרואיד שלמה בתוך שולחן העבודה של לינוקס. הוא עושה זאת עם מרחבי שמות של לינוקס, תוך שימוש יעיל בליבת לינוקס. במילים פשוטות, מרחבי שמות הם תכונה שעוזרת לבודד ולהפריד חלקים במחשב כך שניתן להפעיל כל חלק באופן עצמאי כאילו הוא היחיד במחשב.

אם תרצו להפעיל אפליקציות אנדרואיד בלינוקס, WayDroid היא הדרך לעשות את זה, וכלי "Android on Linux" לשעבר כמו Anbox ממליצים עליה. WayDroid תואם למגוון רחב של הפצות לינוקס וארכיטקטורות מעבדים – CPU. בנוסף, הוא רותם את טכנולוגיית Mesa של אנדרואיד כדי לאפשר מעבר של עיבוד גרפי – GPU יעיל מהקונטיינר למערכת המארחת, מה שמשפר את הביצועים של יישומים גרפיים, ומבטיח חווית משתמש חלקה.

מקור: wccftech

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות