הדור הבא של כרטיסי AMD ישלב טכנולוגיית ריי טרייסינג "חדשה לגמרי"

כרטיסי מסך מסדרת Radeon RX 8000 ישלבו מנוע RT חדש שיניב ביצועים (הרבה יותר) טובים

הדיווח החדש מגיע מ-@Kepler_L2 ששיתף את התיקונים עבור ארכיטקטורת RDNA 4 (שם הקוד "Navi 4x"), הדור הבא של כרטיסי המסך של AMD ומנוע ה-RT (Ray Tracing) שלו.

המעבדים הגרפיים של AMD RDNA 4 צפויים להגיע השנה, כך פי מפת הדרכים של החברה עם מערך כרטיסי מסך מסדרת Radeon RX 8000. על פי הדיווח, הכרטיסים הללו הולכים לשלב מנוע RT חדש לגמרי שאמור להניב ביצועים טובים בהרבה לעומת המנוע הקיים שמופיע בשבבי RDNA 3.

AMD המתחרה מול חברת אנבידיה (Nvidia) בעיקר, נכנסה לתחום ה-RT באיחור, עם RDNA 2. הכניסה המאוחרת אפשרה לאנבידיה להמשיך לפתח ולהתקדם טכנולוגית בכל נושא מעקב אחר קרניים.

גם כרטיס הדגל הנוכחי של הארכיטקטורה הנוכחית של AMD ה-Radeon RX 7900 XTX, עדיין רחוק במונחים של ביצועי RT לעומת אנבידיה. החברה הצהירה כי היא מתמקדת בשימוש ב-AI עבור אלגוריתם ה-FSR שלה, מה שיאפשר לה להשתוות לטכנולוגיות DLSS של NVIDIA ו-XeSS של אינטל, המשתמשות במודלים של למידה עמוקה מואצת בינה מלאכותית כבר שנים.

ספק אם AMD תצליח לצמצם פערים במשחקים גם עם השקת הדור הבא, אבל נראה שאנחנו יכולים לפחות לצפות לכמה שינויים גדולים עם ה-RDNA 4 שלה.

אינפוגרפיקה של מפת הדרכים של חברת AMD בנוגע לארכיטקטורת מעבדים גרפיים
מפת הדרכים של AMD (תמונה: AMD)

קפלר טוען כי מנוע המעקב אחר קרניים של RDNA 3 היה גרסה משודרגת של RDNA 2. מנוע זה גם השתלב בקונסולת ה-PS5 של סוני.

הקונסולה המשודרגת של סוני, ה-PS5 PRO, צפויה לקבל עיבוד מהיר יותר ב-45% וביצועי RT מהירים פי 2-3. הסיבה לכך היא שסוני משתמשת במערך משולב של RDNA 3 + RDNA 4 היברידי עבור ה-PlayStation 5 Pro.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

איתי בן טוב

חובב חומרה ו-PC מאז שאני ילד. מסקר את התחום כבר כמה שנים טובות ומאוד שמח שאני עושה זאת באחת התקופות הכי מעניינות בתחום. שחקן CS לנצח.
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות