עורכי הדין של Take-Two טוענים שהלוגו החדש של Remedy דומה מדי ללוגו של מפתחת GTA 6

הטענה היא כי הלוגו R החדש של האולפן Remedy דומה מדי ללוגו R של רוקסטאר, ושתיהן בכלל משתפות פעולה ברימייק למקס פיין

Take-Two Interactive הגישה בבית משפט בבריטניה צו התנגדות ללוגו החדש של חברת Remedy Entertainment, בטענה שהלוגו מפר את הלוגו של מפתחת GTA VI, רוקסטאר (Rockstar Games). סכסוך הסימן המסחרי לכאורה הוגש נגד שתי גרסאות לוגו של Remedy (אחת עם שם החברה, אחת בלי) למשרד הקניין הרוחני של בריטניה.

Remedy חשפה את הלוגו החדש שלה באביב האחרון, ותיארה אותו כ"זהות ויזואלית מרעננת" שמרחיקה את הדימוי שלה ממשחק אלמותי בן 23 שנה, ומשקפת טוב יותר את העידן הנוכחי של Control ואלן ווייק.

הכדור באות R בלוגו הישן ייצג את עידן מקס פיין, אבל ה-"Remedy of now" הוא הרבה יותר גדול ממשחק בודד; יש לנו תיק שלם של משחקים, חדשים וישנים.

הגיע הזמן לעדכן ולהגדיר מחדש את הזהות החזותית שלנו כדי להביא ליותר עקביות, להציג את האבולוציה שלנו לאורך השנים, ולבטא טוב יותר את החזון שלנו לגבי הרמדי של היום

סכסוך בעיקר מביך

למרבה האירוניה, שני האולפנים עובדים כעת יחד על חידוש לשני משחקים בסדרת הקאלט שממנה היא מנסה להרחיק את הלוגו החדש (רימייק למקס פיין 1 ו-2). הרימייק ל-Max Payne 1 ול-Max Payne 2 יימכרו יחד כחבילה אחת וישוחררו ל-Xbox Series X/S, PlayStation 5 ול-PC. שני המשחקים ישתמשו במנוע המשחק Northlight של Remedy, ששימש עבור Control ו- Alan Wake 2.

רמדי מכרה את הזכויות למותג מקס פיין ל-Take-Two ב-2002 תמורת סכום לא גבוה של 34 מיליון דולר, והרימייקים המחודשים של מקס פיין התאפשרו, בזכות הסכם בין Remedy ו-Rockstar.

היסטוריה של תביעות

זוהי כמובן לא הפעם הראשונה ש-Take-Two תובעת חברה אחרת על דמיון לסימן מסחרי. בשנת 2021 הגישה החברה תביעה לסימן מסחרי נגד Hazelight Studios על המשחק שלה It Takes Two ובעבר גם רדפה אחרי מותג בגדים בשם Max Fayne, חברה לזריקת גרזנים בפלורידה בשם Rockstar Axe Throwing וספר מוזיקה בשם Think Like a Rockstar. החברה תבעה גם מודרים ל-GTA ויוצרי פרויקטים עצמאיים של מודים ל- Grand Theft Auto III ו-Vice City.

היו גם תביעות הפוכות, למי שזוכר, Take-Two נתבעה ב-2014 על ידי השחקנית לינדזי לוהן שלטענתה העתיקו את הדמות שלה ב-GTA V ובחומרי השיווק שלה. התיק הזה נדחה ונסגר בשנת 2015.

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


מקור

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות