ערב הסעודית תשקיע סכום עתק של 38 מיליארד דולר ליצירת מרכז גיימינג מקומי

Savvy Games Group חשפה כי בכוונתה להשקיע סכום אסטרונומי של 38 מיליארד דולר – עד 2030 כדי להניע את ערב הסעודית לחזית האקוסיסטם העולמי של הגיימינג והספורט האלקטרוני

החברה (SGG) מתכננת לפצל את השקעתה על פני ארבע תכניות שונות. כ-13.3 מיליארד דולר יועברו לרכישה ופיתוח של מוציא לאור מוביל של משחקים. כמעט 18.7 מיליארד דולר יועברו לאחזקות מיעוט בהוצאות משחקים אחרות. עוד 533 מיליון דולר מופרשים לגידול חברות משחק וספורט אלקטרוני בשלבים מוקדמים. לבסוף עוד 5.3 מיליארד דולר יתמכו בחברות בוגרות יותר שיספקו ל-Savvy שותפויות אסטרטגיות.

ערב הסעודית השקיעה לאחרונה סכומים לא מבוטלים בתעשיית המשחקים באמצעות קרן ההשקעות הציבורית שלה (PIF). הקרן מחזיקה ב-96% מ-SNK, החברה היפנית שעומדת מאחורי זיכיונות כמו Metal Slug, Fatal Fury, The King of Fighters ו-Samurai Shodown, כמו גם אחזקות מיעוט בחברות ענק כמו CAPCOM ו-Nexon (בסביבות 5% כל אחת). בנוסף, אחזקה של יותר מ-8% בחברת נינטנדו ואחזקות מיעוט לא ידועות בחברות הכי גדולות בתעשייה כמו-Take-Two Interactive, Activision Blizzard ו-Electronic Arts.

Savvy Gaming Group היא חברה בת בבעלות מלאה של קרן ההשקעות הציבורית ובראשם יורש העצר מוחמד בן סלמאן עצמו. מעבר להשקעות שהוזכרו לעיל, קבוצת Savvy Gaming התמקדה בהתרחבות בצד הספורט האלקטרוני של הענף. בשיחה עם בלומברג במהלך ועידת מפתחי המשחקים האחרונה, מנכ"ל Savvy Gaming Group, בריאן וורד, אמר:

עכשיו אנחנו יותר חברת esports מאשר חברת משחקים. העיסוק בספורט האלקטרוני עדיין מנותק. זה נהדר. רק שהמונטיזציה לא תואמת את המעורבות. מה שאנחנו עושים השנה הוא להתמקד יותר בפרסום ופיתוח משחקים. ברצוננו להשתמש בהשקעות הללו כדי להתחיל לעבוד עם החברות הללו ולשאול כיצד נוכל לעבוד יחד על פרסום במזרח התיכון ובצפון אפריקה, לנהל את עסקי הספורט האלקטרוני שלהן, או לפתח יחד IP חדש.

הסעודים מכורים למשחקים

אנליסטים מ-Niko Partners מאמינים שיש בסעודיה כ-21 מיליון גיימרים, מספר מכובד בהחלט, אבל כדאי לציין שמספר זה מהווה כמעט 60% מכלל האוכלוסייה (!), כאשר צמיחה נוספת צפויה בכל אזור המזרח התיכון וצפון אפריקה בשנים הקרובות.

כמובן שזה זה לא יהיה קל לבנות אולפן משחקים חדש מאפס, כפי שהודה וורד בפני בלומברג. Savvy Games Studios נוצרו למטרה זו, עם מטרות ליצור משחקים למכשירים ניידים תחילה ומשחקי קונסולו במועד מאוחר יותר, והיא גם צריכה להתחיל לגייס עובדים, כי נכון להיום יש לה בסך הכל כ-45 עובדים.

ערב הסעודית ו-SGG מתכוונות להשתמש בהשקעות אלו כדי לגוון את הכלכלה הממוקדת באנרגיה. עם זאת, הם צפויים להיתקל בהרמת גבות מצד העולם שכן, רבים האשימו את סעודיה הן ב"הצפת עולם ספורט" והן ב"הצפת עולם הספורט האלקטרוני" כהשקעה במוצרי בידור שנועדו כביכול להסיח את הדעת מהרקורד שלה בזכויות האדם. בשנה שעברה רכשה SGG את חברת ESL (קיצור של Electronic Sports League) מארגנת אירועי ספורט אלקטרוני ומפיקת תחרויות משחקי וידאו ברחבי העולם בסכום של 1 מיליארד דולר.

כך שעם 38 מיליארד דולר שיש לה לבזבז, יהיה קשה לרבים להגיד לא למזומנים. Savvy Games Group נמצאת בעמדה ייחודית לעצב את העתיד של תעשיות המשחקים והספורט האלקטרוני עד 2030 לפחות.

מדינות נוספות שחרטו על דיגלן את קידום תעשיית הגיימינג הן צרפת ורוסיה. נשיא צרפת עמנואל מקרון פירט את תכניותיו הכלכליות להפוך את צרפת למדינה מובילה בתעשיית משחקי המחשב וגם בקרמלין דנו באפשרות להקים מפיצת משחקים מקומית שתהיה לדבריהם "הגרסה הרוסית של EA".

עמוד הבית של Savvy Games Group

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות