הדגמה חדשה של מנוע UE5 גורמת ל-RTX 4080 להזיע

הכרטיס מתקשה ברזולוציית 4K ולא מצליח להגיע ל- 60fps

הדגמה טכנית חדשה של הגרסה העדכנית ביותר של המנוע הגרפי Unreal Engine 5.4 מצליחה לעשות חיים קשים אפילו לכרטיס מסך מהדרג הבכיר של אנבידיה, RTX 4080 ברזולוציית 4K.

Unreal Engine 5 בשלל גרסאותיו שואף להציג אלמנטים ויזואליים מדהימים ומתקדמים, אבל נראה שיש מחיר לביצועים אלו, מה שעשוי לאלץ את רוב השחקנים להתפשר על כמה הגדרות, אפילו בכרטיסי מסך הטובים ביותר בשוק.

סרטון חדש ששותף ב-YouTube על ידי MXBenchmarkPC מציג הדגמה טכנית די מדהימה של Industrial Factory, אשר הועברה לאחרונה לגרסה העדכנית ביותר של מנוע פיתוח המשחק על ידי חברת אפיק (Epic).

בעוד שברזולוציית 1440p ה-RTX 4080 אינו מתקשה להריץ את ההדגמה בסביבות 80/90 FPS בתרחישי יום ולילה, הכרטיס אינו מסוגל להגיע ל-60 FPS ברזולוציית 4K מקורית.

60fps הפך לסטנדרט הזהב של התעשייה, ולשם נרדף למשחק בעל ביצועים טובים, בעיקר בקונסולות. אם במשחקי UE5, מערכות מתקדמות של PC מתקשות להשיג זאת, אין זה מפתיע לראות שגם הקונסולות מהדור הנוכחי, מתקשות עוד יותר.

תמונה לדוגמא מתוך מצב הפוטו במשחק Senua's Saga Hellblade II
Senua's Saga Hellblade II ׁ(תמונה: Ninja Theory)

אחד ממשחקי החודש הגדולים והיפים וויזואלית הוא Senua's Saga: Hellblade II, אך ירוץ רק בקצב של -30 פריימים "קולנועיים" לשנייה ב-Xbox Series X וב-Xbox Series S. אפילו במחשב, רוב המשתמשים לא יוכלו להריץ את המשחק ברזולוציית 4K מקורית ו-60fps אם לשפוט לפי דרישות המערכת הרשמיות של המשחק.

הגרסה האחרונה של המנוע, Unreal Engine 5.4, שוחררה לציבור בסוף חודש שעבר. תוכלו ללמוד עוד על התכונות החדשות שהוצגו בגרסה העדכנית ביותר כאן.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מקור
wccftech

סיימון מזיג

סיימון הוא העורך הראשי של האתר, מייסד האתר מראשית דרכו, 2012. מוזיקאי, גיימר וחובב בעיקר משחקי יריות וסדרות מתח.
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות