סופו של עידן: E3 כבר לא יתקיים לעולם

זה התחיל בקורונה אבל ניסיונות להציל את תערוכת המשחקים הגדולה לשעבר, עלו בתוהו. E3 מת סופית ויוצרים חשובים נפרדים בצער

הכתובת כבר הייתה על הקיר ומה שהיה נחשב פעם לאירוע הגיימינג הגדול ביותר בכל שנה ושנה, מסיים את דרכו באופן רשמי. היום הוכרזה רשמית על ידי איגוד תוכנת הבידור באמצעות הוושינגטון פוסט כי "לאחר יותר משני עשורים של אירוח אירוע ששימש חלון ראווה מרכזי לתעשיית משחקי הווידאו בארה"ב והעולמית", E3 מת. לִצְמִיתוּת.

זה התחיל אחרי שנים של ביטולים בעקבות מגפת הקורונה כשבסופה, E3 היה אמור לחזור באדיבות מפיק PAX ReedPop, אבל המארגנים החדשים לא הצליחו למשוך מספיק ספונסרים וכתוצאה מכך, E3 2023 בוטל.

כעת, מנכ"ל ESA, סטנלי פייר-לואי, חרץ את גורלו של E3:

אנחנו יודעים שלכל התעשייה, לשחקנים וליוצרים יש הרבה תשוקה ל-E3. אנחנו חולקים את התשוקה הזו. אנחנו יודעים שקשה להיפרד מאירוע כה אהוב, אבל זה הדבר הנכון לעשות בהתחשב בהזדמנויות החדשות שיש לתעשייה שלנו להגיע למעריצים ולשותפים.

כפי שאמרתי בעבר, אולי קונספט ה-E3 רק עבר את השיא שלו, למרות שתוכניות גדולות אחרות כמו Gamescom הן עדיין עסק נמשך, אבל אולי גם ימיהן ספורים. הרעיון של מחזה גדול של מופע, שבו כל המוציאים לאור מופיעים והם בעצם באותה רמה נאבקים על תשומת לב ציבורית היה בהחלט מרגש, אבל בימים אלה רוב החברות מעדיפות יותר שליטה על הנרטיב.

ברמה האישית, לאחר שהייתי במספר אירועי E3, אני אתגעגע למחזה ולפגוש את האנשים שיוצרים את המשחקים שאני משחק ומסקר פנים אל פנים. עם זאת, אני מודה, הרגליים שלי לא יחמיצו את הטרקים האלה הלוך ושוב על פני מרכז הכנסים של LA (לוס אנג'לס).

תערוכת המשחקים E3, התקיימה מדי שנה בלוס אנג'לס מאז 1995 וזה היה אחד האירועים הפופולריים ביותר שבהם יצרני משחקים הציגו את היצירות שלהם לגיימרים לפני שהם הושקו, לפעמים עם הדגמות דמו חיות עם השתתפות של סלבריטאים כמו אמינם וריהאנה.

תחרות עצומה וסוף ידוע מראש

E3 היה מיועד במקור לעיתונאים ואנשי מקצוע בתעשייה, אבל הכנס משך כל כך הרבה מעריצים שהמארגנים צמצמו אותו לכנס להזמנה בלבד בשנת 2007. הוא משך בממוצע 50,000 חברי תעשייה בכל חודש יוני. מאוחר יותר, הפקת E3 התמודדה עם תחרות מכנסים ממוקדי מעריצים כמו גיימסקום, Comic-Con, Penny Arcade Expo ו-MineCon שגדלו בפופולריות וכמובן טקס פרסי משחק השנה (TGA) שהפך לכנס גיימינג משמעותי. היא גם איבדה שותפים, כולל ענקים כמו נינטנדו וסוני, שהפחיתו את נוכחותם ובחרו לחשוף משחקים חדשים במקום אחר או באופן עצמאי.​

תערוכת E3 הרשמית והאחרונה הייתה E3 2019. במהלך מגיפת הקורונה, המארגנים ביטלו את E3 ב-2020 והפכו אותו לווירטואלי ב-2021. הוא בוטל שוב ב-2022 ומעולם לא התאושש.

לאחר ההכרזה על סיום ה-E3, איגוד תוכנת הבידור אמר ברשתות החברתיות כי הוא נשאר "מתמקד בתמיכה בחברות החברות ב-ESA ובכוח העבודה בתעשייה".

יוצרים מהתעשייה נפרדים

מפתחים ומעצבים ברחבי העולם פרסמו הודעות פרידה מ E3 שליווה אותם עוד מתחילת דרכם ובמהלך הקריירה שלהם. היידאו קוג'ימה, יוצר סדרת מטאל גיר ספד ל E3 וצייץ:

הסוף של E3 הוא חדשות עצובות; הצגנו את "MGS" בפעם הראשונה באטלנטה בשנת 1997. השתתפתי בכל שנה מאז. במיוחד, הצגת "MGS2" בשנת 2000 היא זיכרון חם. זה היה לפני 23 שנים. ללא E3, יוצרים וכותרים יפניים לא היו מגיעים לעולם כמוהם. היה קל להתחבר לאנשים מכל העולם על ידי השתתפות במסיבות וכנסים. אין לי דבר מלבד הכרת תודה. תודה לך E3!

The end of E3 is sad news; we exhibited "MGS" for the first time in Atlanta in 1997. I have participated every year since then. Especially, the presentation of "MGS2" in 2000 is a precious memory. It was 23 years ago. Without E3, Japanese creators and titles would not have made… pic.twitter.com/Lz3RkuQgSY

— HIDEO_KOJIMA (@HIDEO_KOJIMA_EN) December 13, 2023

נשיא נינטנדו האמריקאית הנוכחי, דאג באוסר, אמר "קשה להפריז במספר הרגעים הבלתי נשכחים [E3] העניק לכולנו" והודה לאירוע על ההשפעה שהייתה לו על תעשיית המשחקים.

For over two decades E3 has had an incredible impact on the gaming industry. It’s hard to overstate the number of unforgettable moments it gave all of us. What a run! https://t.co/BhG2RHybDx

— Doug Bowser (@thetruebowser) December 12, 2023

מקור


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

כתבות באותו נושא

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות