דיסני משקיעה מיליארד וחצי דולר ב-Epic כדי ליצור 'יקום מתמשך' הקשור לפורטנייט

דיסני הכריזה על ההשקעה הכי גדולה שלה עד כה בתחום הגיימינג- 1.5 מיליארד דולר שיושקעו בחברת Epic Games, מפתחת “פורטנייט” 

Epic Games וחברת וולט דיסני הודיעו על שיתוף פעולה בו הן תיצורנה יקום מחובר הקשור לפורטנייט שיכלול תוכן מפיקסאר, מארוול, מלחמת הכוכבים ועוד. האופי המדויק של איך ייראה הפרויקט דמוי המטאוורס הזה במסגרתו תשקיע דיסני 1.5 מיליארד דולר עבור חלק ב-Epic Games עדיין לא ברור, אך זה מה שדיסני אמרה:

בנוסף להיותו חווית משחקים ברמה עולמית ועבודה הדדית עם Fortnite, היקום המתמשך החדש יציע שפע של הזדמנויות לצרכנים לשחק, לצפות, לקנות ולעסוק בתוכן, דמויות וסיפורים של דיסני, פיקסאר, מארוול, סטאר מלחמות, אווטאר ועוד. שחקנים, גיימרים ומעריצים יוכלו ליצור סיפורים וחוויות משלהם, לבטא את המעריצים שלהם בצורה מובהקת של דיסני, ולשתף תוכן זה עם זה בדרכים שהם אוהבים.

בתוך "יקום מתמשך חדש" זה, שחקנים יוכלו ליצור חוויות באמצעות המאפיינים של דיסני עצמה ולשתף גם את התוכן הזה. "מערכת היחסים החדשה והמרגשת שלנו עם Epic Games תפגיש את המותגים והזכיינות האהובים של דיסני עם Fortnite הפופולרי ביותר, ביקום משחקים ובידור חדש בעל שינוי", אמר מנכ"ל דיסני בוב איגר בהצהרה." הוא מסביר שזו ההשקעה הגדולה ביותר של דיסני בתחום. תעשיית המשחקים עד כה.

טים סוויני, מנכ"ל Epic Games, הוסיף: "אנחנו משתפים פעולה במשהו חדש לגמרי כדי לבנות מערכת אקולוגית מתמשכת, פתוחה וניתנת להפעלה הדדית שתפגיש את קהילות דיסני ופורטנייט".

פורטנייט ממשיך לרכב על ההצלחה

Epic Games ממשיכה להנות מהשקעות חוץ למותג העל שלה פורטנייט. בשנת 2022, קיבלה החברה השקעה של 2 מיליארד דולר – שחולקה בין סוני ל-KIRKBI (חברת השקעות מאחורי לגו) מה שהביא להשקת משחק ההישרדות Lego Fortnite מוקדם יותר השנה. אחת המשקיעות הגדולות בחברה היא קונצרן הטכנולוגיה הסיני Tencent שמחזיק כיום ב-40% מ-Epic Games.

פורטנייט מלחמת הכוכבים

דיסני שיתפה פעולה עם Epic Games בעבר על ידי הכנסת תוכן מ-Marvel ו-Star Wars לפורטנייט והיו גם אירועים חיים כמו Marvel Nexus War עם Galactus, אולם, במקרה הזה כבר מדובר בהשקעת ענק ושותפות בנכסי חברת אפיק, ביניהם המנוע הגרפי Unreal Engine 5.

לא ברור מתי הפרויקט הזה יגיע לראשונה, אבל זה צפוי לקרות בקרוב ובהמשכים, שכן מדובר ב"פרויקט רב-שנתי".


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות