ביקורת משחק: Company of Heroes 3 הוא מתנה לחובבי הז'אנר

באנר TMS

משחק האסטרטגיה קומפני אוף הירוז 3 (Company of Heroes 3) מגיע באחת התקופות הלא זוהרות של ז'אנר ה-RTS, האם הוא עומד בציפיות?

אין ספק שז'אנר משחקי האסטרטגיה איבד מזוהרו, והפך היום בעולם הגיימינג לז'אנר למכורים בלבד, לגיימרים שמחפשים במשחקים הרבה חשבה, אתגר, פתרון קונפליקטים, מלחמות וניהול. אבל שום דבר לא יקח מסדרת Company of Heroes את התואר של אחת מסדרות משחקי האסטרטגיה (בזמן אמת- ובקיצור RTS) הגדולות בכל הזמנים.

חברת הפיתוח Relic הוכיחו לאורך השנים הם יודעים לפתח משחקי RTS מדהימים ואף לשנות את הנוסחה מפעם לפעם ועדיין לספק את הסחורה. אפשר כבר לקבוע בשלב זה כי Company of Heroes 3 הוא המשחק הגדול ביותר שהסדרה הנפיקה אי פעם, עם ארבעה סיעות ושני קמפיינים, אבל האם הגודל קובע?

אסטרטגיה נגישה גם למתחילים

Company of Heroes 3 לא ממציא את הגלגל מחדש, ולשחקנים ותיקים יהיה קל לקפוץ לכותר החדש, אבל המשחק גם נגיש לשחקנים מתחילים שזה פלוס גדול למפתחת. עם לא פחות מארבע סיעות שצריך להתמודד איתם, סדרה ארוכה של יחידות ויכולות ללמוד, פלוס שני קמפיינים עם 41 משימות ייחודיות ביניהם, מה עוד אפשר לבקש? וזה עוד לפני שדיברנו על מצב מרובה המשתתפים של המשחק.

בניית הבסיס קלה יותר מאשר במשחקים קודמים בסדרת Company of Heroes והפעם לא צריך לאתר ולהחזיר מהנדס כדי שיקים מבנה חדש. ניתן להגדיר יחידות ספייר באופן אוטומטי שיעזור לכם לשמור על ה-APM.

הסיפורים- לב המשחק

המאמצים של רליק לשלב במשחק Company of Heroes 3 סיפורים בצורה נהדרת, הצליחו לה. המערכה בצפון אפריקה היוותה הקדמה לפלישה לאיטליה, ושם מתחיל הקסם. הקמפיין האיטלקי עושה עבודה מעולה עם היועצים המריבים שלך, וגם עם תחנת רדיו תעמולה שקיימת אך ורק כדי ללגלג עליך. הקמפיין בצפון אפריקה מעניין במיוחד, ומביא סיפור אנושי על מלחמה, בעקבות סיפורים אזרחיים של משפחה ברברית יהודית.

הקמפיין הזה מתחיל בימי מלחמת העולם השנייה, בינואר 1942, כאשר גנרל ארווין רומל מגיע לצפון אפריקה לכבוש. רומל נודע בתור "שועל המדבר" בזכות הטקטיקות הערמומיות שלו להכות אויבים עם כוחות גדולים יותר ואספקה טובה יותר. אפשר להגדיר את זה כמיני-קמפיין כי אין מפה אסטרטגית של האזור שבה אתה יכול להילחם הלוך ושוב כדי לתפוס נקודות מפתח. זהו אוסף של קרבות שאתה צריך לסיים במעין מסע מודרך (נגיש למתחילים כבר אמרנו?).

קטעי אנימציה קצרים בין כל משימה מספרים את סיפורם של לוחמי ההתנגדות הלובים שהצטרפו לחיילים בריטים ולעיתים קרובות סובלים מהתקפות אגרסיביות של בעלות בריתם על מעוזים גרמנים וכך באמצעות מהלכים צבאיים, רליק מנסה לספר את הסיפור.

כמובן שבשדה הקרב הסיפורים הללו מלווים אותנו במהלך המשחק, אך קשה להרגיש אותם כשעוברים ללחימה בשטח. אין יותר מדי זמן להתבוננות פנימית ורגעי הסיפור מפוצלים כל כך על ידי קטעים גדולים של משחק, כך שלפעמים נוצר מצב שלא כל כך קל לעקוב אחריהם.

הפיצ'ר החדש וזה שמושך את העין במיוחד ב-Company of Heroes 3 הוא מפת העולם העליון בקמפיין האיטלקי של המשחק, שבו אתה משחק בתור הכוחות הבריטיים וכוחות ארה"ב. מצב מפה זה מאפשר לך לבנות חברות משלך, לשדרג אותן עם בחירת יחידות ויכולות חדשות לאורך זמן. הבחירה שלך בחברה תעצב את האפשרויות הזמינות לך ברמת ה-RTS, ובריאות החברות שלך תכתיב את משאבי ההתחלה שלך. מה שמאפשר לך לבחור את ההרפתקה שלך, לקחת על עצמך משימות בסדר שאתה מעדיף, ולהביא איתך סגל המותאם במידה רבה להעדפות האישיות שלך.

חוויה אומנותית

ברמה הוויזואלית, נעשתה כאן עבודה יפה וניתן להתרשם מהסביבות המרשימות, המגוונות והיפיפיות, שמאפשרות גם לקרוס בעזרת אפקטי הרס שראויים לשבח. המפות מרגישות דינמיות גם בזכות הויזואליה הנהדרת של המשחק.

Company of Heroes 3 עמוס בפרטים חזותיים מרהיבים. אתה יכול להתקרב ולראות כל יחידה בפרטי קרב מפוארים. ההקפדה הזו על הפרטים הקטנים משתלבת בכל תחומי המשחק- מהשדות הפתוחים המצולקים ועד לרחובות העירוניים הצרים והמתפתלים, השליטה האמנותית והטכנית ראויה לשבח.

Company of Heroes 3 לא בא לעשות מהפיכה של ממש בז'אנר, אלא בא לספק מתנה לחובבי ז'אנר שהצרוקן מתוכן בשנים האחרונות ואת זה הוא עושה מצוין. הפלגים מהנים ומגוונים, המפות מפורטות ו(מנוע ה)ההרס מרשים. המשחק החדש מחדד את העיצוב שכבר כמעט היה מושלם בכותרים קודמים CoH ו-CoH2. המשחקיות מרגע לרגע בשדות הקרב וניהול המיקרו מספקים במיוחד. התוספות החדשות, כמו פריצת מבנים, רכיבה על טנקים ומשחק מבוסס גובה, מתקבלים בברכה. כך שאין פה יותר מדי מה לחשוב כי Company of Heroes השלישי הוא אחד ממשחקי האסטרטגיה הטובים ביותר שתוכלו לשחק היום.

גזר דין

Company of Heroes 3 הוא משחק RTS סולידי ואיכותי ואופציה טובה מאוד לאוהבי הז'אנר, אך הוא לא חף מפגמים; בסיס המשחק מורכב מאוד ועמוס בתוכן רב ולחובבי אסטרטגיה, מדובר בהמלצה חיובית.

הצטרפו לערוץ הטלגרם החדש של גיימפרו לעדכונים שוטפים בנושאי גיימינג וטכנולוגיה. תוכלו גם להירשם לעדכונים דרך עמוד החדשות של גוגל או בעמוד הפייסבוק.

מומלץ לאוהבי הז'אנר
ביקורת גולשים2 Votes
9.4
8.5

כל החדשות ועדכונים שוטפים מ-GamePro

 בטלגרם  ובווטסאפ

telegram

whatsapp

       

שיתוף:
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות