סין אוסרת על שימוש במעבדי אינטל ו-AMD במחשבים ממשלתיים

מה שאומר שגם מערכות הפעלה Microsoft Windows ומוצרי מסד נתונים מחברות זרות ייחסמו

הפייננשל טיימס מדווח כי ממשלת סין ממשיכה לקדם את מאמציה בהעדפת טכנולוגיה מקומית, הציגה קווים מנחים האוסרים את השימוש במעבדים אמריקאים מבית AMD ואינטל במחשבים ובשרתים ממשלתיים.

החוקים החדשים גם חוסמים את Microsoft Windows ומוצרי מסד נתונים זרים לטובת פתרונות מקומיים, מה שמסמן את המהלך האחרון במלחמת סחר טכנולוגית ארוכת שנים בין שתי המדינות.

סוכנויות ממשלתיות חייבות כעת להשתמש בתחליפים מקומיים "בטוחים ואמינים" עבור שבבי AMD ואינטל. הרשימה כוללת 18 מעבדים מאושרים, כולל שבבים של Huawei והחברה הנתמכת על ידי המדינה Phytium. שניהם אגב, אסורים בארה"ב.

אינטל

הכללים החדשים – שהוצגו בדצמבר, עשויים להשפיע באופן משמעותי על אינטל ו-AMD. סין אחראית ל-27% מהמכירות של אינטל ב-54 מיליארד דולר בשנה שעברה ול-15% מההכנסות של AMD בסך 23 מיליארד דולר. עם זאת, לא ברור כמה שבבים משמשים בממשל הסיני לעומת המגזר הפרטי.

מלחמת הסחר סין – ארה"ב – זירת הקרב על הטכנולוגיות

בשנה שעברה, בייג'ין אסרה על חברות מקומיות להשתמש בשבבי מיקרון ב'תשתית קריטית'. מנגד, ארה"ב אסרה על מגוון רחב של חברות סיניות, החל מיצרניות שבבים ועד חברות תעופה וחלל. ממשל ביידן גם חסם חברות אמריקאיות כמו אנבידיה (NVIDIA) למכור AI ושבבים אחרים לסין.

ארה"ב, יפן והולנד שלטו בייצור מעבדים חדישים, והמדינות הללו הסכימו לאחרונה להדק את בקרת הייצוא על מכונות ליתוגרפיה של ASL, Nikon ו-Tokio Electron. עם זאת, חברות סיניות, כולל Baidu, Huawei, Xiaomi ו-Oppo כבר החלו לעצב מוליכים למחצה משלהן כדי להתכונן לעתיד שבו לא יוכלו לייבא שבבים מארה"ב וממדינות אחרות.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות