אנטי מודינג: קאפקום מוסיפה הגנת DRM למשחקים ישנים

החברה חשודה שהוסיפה בחשאי DRM לחלק מקטלוג המשחקים הישן שלה ושחקנים מדווחים על ירידה בביצועים. בינתיים החברה הסירה זמנית את האיום

לאחר המהומה בשנה שעברה שאילצה את ענקית המשחקים להסיר את ה-Denuvo DRM המאוד לא פופולרי והשנוי במחלוקת מ-Resident Evil Village, נראה שבעיית DRM נוספת משפיעה על החברה ובעיקר על לקוחותיה, הגיימרים.

שחקנים הבחינו בעדכונים טריים למשחקי קאפקום הישנים, כאשר אחד מאלה הוא Resident Evil Revelations. כפי שניתן לראות ב-SteamDB, קובץ ה-.exe של המשחק עודכן מספר פעמים בשבועות האחרונים.

בפורומים של סטים (Steam), גיימרים ניסו לפענח מה באמת התווסף/שונה, וגילו שזהו The Enigma Protector, DRM נגד שיבוש. לפי אתר The Enigma Protector, התוכנה מציעה מגוון שירותים הכוללים "הגנה על קובץ ההפעלה מפני פריצה, ניתוח, שינוי ופירוק".

לדברי גיימרים רבים בפורומים של סטים, העדכון האחרון למעשה מנע מהמשחק את היכולת לרוץ במערכת שלהם, בעוד שאחרים מתלוננים על פגיעה בביצועים וכן על גמגום בולט יותר – שתי בעיות הקשורות בדרך כלל ל-DRM. כתוצאה מכך, משתמשי סטים הוסיפו ביקורות "שליליות בעיקר" עבור Resident Evil: Revelations. ביקורות רבות מצטטות את “mod-blocking DRM” כגורם עיקרי בביקורות השליליות שלהם.

"כל המודים מוגדרים כצ'יטים"

ה-DRM כביכול גם מונע מדברים כמו Cheat Engine לעבוד. זוהי עמדה די מוזרה במיוחד לגבי שינוי משחקים לשחקן יחיד כגון Revelations, אך היא תואמת את האופן שבו קאפקום רואה את המודינג כעת. עם זאת, אם החברה אכן חוזרת אחורה ומוסיפה דרכים למנוע משחקנים להיות מסוגלים לשנות את המשחקים שלה אז עלול להוות תקדים מסוכן למשחקים עתידיים.

באוקטובר 2023, פרסמה קאפקום מצגת בנוגע לאמצעים נגד רמאות ופיראטיות עבור המשחקים שלה במחשב. DRM נועד למנוע או להגביל רמאות ופיראטיות במשחקים, והוא נמצא בשימוש על ידי אולפנים רבים כולל EA, Sega ו-Ubisoft. בסרטון שלה, החברה ערכה השוואה בין אופנים קהילתיים וצ'יטים וטענה כי "כל המודים מוגדרים כצ'יטים, למעט כאשר הם נתמכים רשמית".

קאפקום מתקנת את ה-DRM

בעקבות המהומה, פרסמה קאפקום הצהרה קצרה בעמוד הסטים של המשחק Resident Evil Revelations, והסבירה שהעדכון אחרון "שונמך לאחור", אך בסופו של דבר ישוחרר מחדש. "בשל בעיה שנצפתה בעדכון האחרון ששוחרר, החזרנו את העדכון המתאים", אמרה.

אנו מתנצלים על אי הנוחות שנגרמה, ולאחר שהבעיה תיפתר, נפרסם מחדש את העדכון. תודה רבה על הסבלנות ושיתוף הפעולה.

196 ביקורות שליליות של Resident Evil Revelations פורסמו בעמוד ה-Steam של המשחק מאז ה-10 בינואר, והמשחק מדורג כעת 'שלילי ברובו' על סמך המשוב האחרון. עם זאת, הדירוג הכולל שלו, המבוסס על תגובות שחקנים מאז שוחרר ב-2013, הוא "חיובי מאוד".

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות