מפתח משחק ב-Steam חשוד במתן פריטים בחינם לשחקנים בתמורה לביקורות חיוביות

ל-SHINOBI WARFARE יש כרגע ביקורות 'חיוביות באופן גורף' בפלטפורמה של Steam. המפתחים מציעים לשחקנים תגמולים במשחק על השארת ביקורת חיובית, מהלך המנוגד ל-ToS של סטים

Shinobi Warfare הוא משחק RPG מרובה משתתפים מבוסס תורות דו-ממד, שפותח על ידי TechnoTal. מפתחיו מואשמים שהן מציעים תגמול לשחקנים עם מטבעות במשחק בתמורה לביקורת חיובית. התגמול הרווחי הוביל לכך שהמשחק קיבל תג ביקורת 'חיובי באופן גורף' ('overwhelmingly positive'), אך נוגד את הסכם תנאי השירות של הפלטפורמה.

מתוך 3067 הביקורות שפורסמו על המשחק בזמן כתיבת שורות אלה, 2925 מהן חיוביות, מה שמקנה למשחק דירוג שביעות רצון של 95% לכאורה.

על פי האתר DualShockers שדיווח על כך לראשונה, משתמש רדיט (Reddit) בשם Glavordan פרסם פוסט לעמוד סטים של Reddit שכותרתה "למה זה לא מפר את תנאי השירות של Steam?"

קחו אבני חן, תנו לנו ביקורת חיובית

Glavurdan מציין שהודעה בשרת Discord של המשחק אומרת לשחקנים שהם יכולים להשיג 1000 אבני חן בחינם לשימוש במשחק על ידי השארת ביקורת חיובית ב-Steam. כך נכתב בהודעה:

היי כולם, יש לנו הזדמנות נוספת לכולכם לקבל 1000 אבני חן בחינם! איך לעשות את זה? הורידו את Shinobi Warfare ב-Steam, לאחר ששיחקתם במשחק יש לכם אפשרות לכתוב ביקורת.

כתבו ביקורת חיובית על המשחק שלנו ושילחו צילום מסך אל @Zen יחד עם שליחת שם המשתמש שלכם במשחק (כניסה).

למרות שהפוסט הוא משנת 2022, נראה שההסכם המפוקפק הזה עדיין נמשך, עם זרם קבוע של ביקורות חיוביות קצרות שממשיכות לזרום למשחק.

רבות מהביקורות העדכניות יותר משתמשות במילה "נוסטלגית" או מתייחסות לתקופת ילדותם, מה שמרמז על כך שייתכן שישנה גם הנחיה עדכנית יותר שמציעה לשחקנים לכתוב משהו מסוג זה. בחלק מהביקורות יש כוכבית ליד האומרת: "אנשי Steam בוחנים את פעילות סקירת המשתמש האחרונה."

הפרקטיקה המתבצעת ׁ(לכאורה) על ידי המפתחים של Shinobi Warfare אכן נוגדת את תנאי השירות של Steam. הערה בשאלות הנפוצות של הפלטפורמה בסעיף ביקורות משתמשים מבהירה שאסור לדרבן מבקרים לכתוב ביקורות חיוביות בתמורה להטבות.

אל תשפיע באופן מלאכותי על ציוני הביקורות. דוגמאות כוללות שימוש במספר חשבונות כדי להשאיר ביקורות, אילוץ שחקנים אחרים להשאיר ביקורות, או קבלת תשלומים או פיצויים אחרים כדי להשאיר ביקורות.

Glavurdan גם ציין כי בעוד שמדובר במשחק חינמי, Shinobi Warfare נועל מחצית מהתוכן שלו מאחורי חומות תשלום, וסביר להניח שהסיבה לכך שכל כך הרבה שחקנים מוכנים להשאיר ביקורת חיובית כדי לקבל יותר מטבעות במשחק.

מבדיקה קצרה ברשת, נראה כי מי שעומד מאחורי TechnoTal הוא בחור ישראלי, העונה לשם טל בן אריה. ניסינו ליצור איתו קשר, אך ללא הצלחה. נחכה לתגובה שלו.


כל החדשות וכל העדכונים של GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

דרך
VGC
מקור
DualShockers
מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות