הוגשה תביעה ייצוגית נגד Valve בסך 839 מיליון דולר בגין "חיוב יתר של 14 מיליון שחקני מחשב"

תביעה ייצוגית הוגשה נגד חברת וואלב (Valve Corporation) בבריטניה המאשימה את מפעילת סטים (Steam) בניצול לרעה של מעמדה הדומיננטי בשוק פלטפורמת המשחקים הדיגיטליים, במחירים מוגזמים ובהתנהגות אנטי-תחרותית.

תומכת זכויות הדיגיטל ונציגת המעמדות ויקי שוטבולט הגישה תביעה של 656 מיליון ליש"ט (839 מיליון דולר) בשם 14 מיליון שחקני PC ב'בית הדין לערעורים בתחרות' ב-5 ביוני.

"אנו מאמינים ש-Valve Corporation חסמה באופן לא הוגן את התחרות על משחקי מחשב ותוכן במשחק, מה שגרם לכך שלקוחות בריטניה שילמו יותר מדי עבור המוצרים הללו", נכתב בהצהרה באתר המוקדש לטענה.

שוטבולט מאשימה את וואלב בהשבתת התחרות בשוק משחקי המחשב האישי בכך שהיא מאלצת את מפרסמי המשחקים להירשם למגבלות התמחור המכתיבות את המחיר הנמוך ביותר שניתן למכור עבורם משחקים בפלטפורמות מתחרות.

זה הוביל לכך שצרכנים בבריטניה שילמו יותר מדי עבור משחקי מחשב ותוכן תוספים, ואפשר לענקית המשחקים להמשיך לגבות עמלה מופרזת – של עד 30% – מהמפיצים.

ויקי שוטבולט

התביעה מייצגת את כל מי שגר בבריטניה וקנה משחקי מחשב או DLC החל מה-5 ביוני 2018. אם התובעת תזכה במשפט, ההערכה היא שכל גיימר אנגלי שנכלל בתביעה זו יהיה זכאי לפיצוי של בין 22 ל-44 פאונד.

מייסד סטים
גייב ניואל – מייסד ונשיא וואלב (תמונה: Getty)

עם זאת, מדובר בתביעה העלולה להימשך מספר שנים, והיא ממומנת על ידי מממן ליטיגציה צד ג' ובאמצעות הסכמי שכר טרחה מותנים עם יועצים משפטיים.

משרד עורכי הדין Milberg London חתום על התביעה, אותו משרד שמנהל כרגע תביעה ייצוגית דומה של 5 מיליארד ליש"ט נגד סוני.

בשנה שעברה, בית המשפט לתחרות בבריטניה דחה את הניסיון של סוני לבטל את התביעה, המאשימה את החברה בניצול לרעה של מעמדה הדומיננטי בשוק על ידי גביית מחירים מופרזים בחנות PlayStation Store.

עדיין לא התקבלה תגובה רשמית מוואלב או מגייב ניואל, מייסדה והעומד בראשה.

כל החדשות אצלכם בנייד

בטלגרם ובווטסאפ

לוגו רשמי של טלגרם
לוגו רשמי של whatsapp
שיתוף:

מערכת התגובות
התראה
0 תגובות
פידבקים
צפו בכל התגובות