משחקים לשחקן יחיד הם הנמכרים ביותר

8 מתוך 10 “משחקי השנה” בעשור האחרון היו משחקים לשחקן יחיד

באנר TMS

ועוד נתון: 7 מתוך 8 המשחקים הנמכרים ביותר בדור הנוכחי הם משחקים לשחקן יחיד. הרשימה מתייחסת לדור הקונסולות הנוכחי- PS5, Switch, Xbox Series X וכוללת גם מכירות של משחקי מחשב

משחקי מולטיפלייר נוטים להאפיל לרוב על משחקים לשחקן יחיד במונחים של פופולריות. עם זאת, המשחקים לשחקן יחיד של דור הקונסולות הנוכחי (PS5, Switch, Xbox Series X) וה-PC שלטו בטבלת המכירות. מה שמוכיח שמשחקים עם קמפיין לשחקן יחיד עדיין מושכים אליהם מיליוני גיימרים ברחבי העולם.

לפני שנים רבות, משחקי וידאו היו משחקים נטולי מוטיב מולטיפלייר כזה או אחר, רובם ככולם לפני שני עשורים העניקו לשחקנים חוויית קמפיין לשחקן יחיד.

הזמנים השתנו בעשור האחרון במיוחד, כאשר חברות המשחקים הגדולות העדיפו השקעה עיקרית במשחקי המבוססים על מצב מרובה משתתפים, ופחות על סינגלפלייר. אולם, הסטטיסטיקה מראה שמיליוני גיימרים נוהרים דווקא לעבר משחקים לשחקן יחיד, הקוטפים באופן די קבוע את תואר “משחק השנה“.

כפי שדווח על ידי רינו ב-X (טוויטר לשעבר), 8 רבי המכר המובילים של הדור הזה הם כמעט כולם משחקים לשחקן יחיד. Palworld הוא היוצא מן הכלל היחיד שחלק לא קטן משחקניו הם מנויים בשירותים של גיימפאס, ואפילו במקרה זה, המשחק אינו מעוצב כמו רוב כותרי שירותי הלייב.

Cyberpunk 2077 ניצב במקום הראשון, עם מכירות של מעל 25 מיליון יחידות. משחק הארי פוטר (Hogwarts Legacy) מהשנה שעברה מכר 24 מיליון עותקים והוא המשחק הנמכר ביותר בזמן קצר ברשימה זו.

Cyberpunk 2077 סייברפאנק

משחק התפקידים אלדן רינג (Elden Ring) שזכה בתואר משחק השנה לשנת 2022, נמצא במקום השלישי עם מכירות של 23 מיליון יחידות, ואחריו, במקום הרביעי Zelda Tears of the Kingdom עם מכירות של קצת יותר מ-20 מיליון עותקים (לא כולל כמובן את מיליוני השחקנים ששיחקו ב”גרסת YUZU“).

Palworld: 19m ✅God of War Ragnarok: 15m ✅Spider-Man 2: 10m ✅Baldur’s Gate 3: 10m

הרשימה הזו לבדה מדגישה את הדומיננטיות המוחלטת של משחקים לשחקן יחיד בשוק כיום ונראה כי ההכללה העיקשת של אלמנטים כמו Battle Passs ומיקרו-עסקאות בכל כותר של “שירות חי” דחקה את קהל הגיימרים.

8 מתוך 10 “משחקי השנה” – משחקים לשחקן יחיד

ז’אנר משחקים מבוססי אונליין הוא מוגבל מטיבעו מבחינת יצירתית וזיכיונות ענק כמו Call of Duty ו-Fortnite כל כך דומיננטיים, כך שרעיונות חדשים מצד המפתחים נפסלים על הסף.

חופש היצירה הוא חלק אינטגרלי במשחקים לשחקן יחיד ומאפשר למפתחים את החופש להתנסות ברעיונות ייחודיים, משוגעים, בלי לחשוש. אם CRPG נישה כמו Baldur’s Gate 3 יכול לזכות במשחק השנה, השמיים הם הגבול לסוגים אלה של כותרים.

באלדורז גייט 3 משחק השנה

משחקים לשחקן יחיד שלטו בעשור האחרון גם בטקס משחק השנה, ומספיק להסתכל על זוכים האחרונים באירוע The Game Awards כדי להבין את התופעה:

  • 2014 – Dragon Age: Inquisition
  • 2015 – The Witcher 3
  • 2016 – Overwatch
  • 2017 – The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  • 2018 -God of War
  • 2019 – Sekiro
  • 2020 – The Last of Us Part 2
  • 2021 – It Takes Two
  • 2022 – Elden Ring
  • 2023 – Baldur’s Gate 3

כל החדשות ועדכונים שוטפים מ-GamePro

 בטלגרם     ובווטסאפ

  telegram          whatsapp

Share your love
איתי בן טוב
איתי בן טוב

חובב חומרה ו-PC מאז שאני ילד. מסקר את התחום כבר כמה שנים טובות ומאוד שמח שאני עושה זאת באחת התקופות הכי מעניינות בתחום. שחקן CS לנצח.

Articles: 920
מערכת התגובות
התראה
5 תגובות
החדש יותר
הישן יותר הבולט ביותר
פידבקים
צפו בכל התגובות

כמה כיף לשמוע! רק סינגל מצליח לרגש

כמובן שאין על סינגלפלייר זו חוויה אמיתית אתה והמשחק מתנתק מהעולם. מולטי משחק פעם ב…

בסינגל החיים שלווים…

האמת שגם לי נמאס ממשחקי מולטי, אוהב לשבת לבד עם משחק סינגל ועלילה כיפית, בלי להתחרות ולשחק במהירות במולטיפלייר

אין על משחקי סינגל!!
תודה על הכתבה