משחקים-לסמארטפונים-גרפיקה

בכיר בתעשיית המעבדים הגרפיים טוען כי בשנה הבאה הגרפיקה במשחקי מובייל תשתווה לגרפיקה במשחקים של הקונסולות הנוכחיות

הגרפיקה במשחקי סמארטפונים וטאבלטים היא במרחק של קצת יותר משנה עד שתשתווה לביצועי הגרפיקה בקונסולות הנוכחיות PlayStation 4 ו-Xbox One, כך על פי ניזאר רומדן, בכיר בחברת ARM, יצרנית המעבדים הגרפיים לשוק המובייל.

לטענתו, הוא עובד עם חברות כמו Nvidia, Samsung, ו Texas Instruments על טכנולוגיה חדשה המסוגלת לייצר רמת גרפיקה שלא נופלת מזו של הקונסולות הנוכחיות וההטמעה של טכנולוגיה זו במשחקים צפויה לקרות עד סוף שנה הבאה:

כבר היום החומרה בשוק המובייל חזקה. אם אתה לוקח את מכשירי דגל של היום, הביצועים הם כבר יותר טובים נמהקונסולות הקודמות Xbox 360 ו PlayStation 3. זה יתפוס מהר יותר בהשוואה Xbox One ו- PlayStation 4.

רומדן ציין כי הגידול בכוח העיבוד המתוכנן יכול להיות מועיל גם עבור מציאות מדומה, אשר זמינים בשוק המובייל בנקודת מחיר נמוכה משמעותית מאלה שמיועדים למחשב, כמו לדגומא Oculus Rift שמוצע במחיר גבוה של 600 דולרים. לדבריו, גם לתמחור תהיה השפעה על אימוץ הטכנולוגיה החדשה.

עמדתנו היא כי השימוש ב-VR לשוק המובייל יכול לפתוח את הפוטנציאל עבור גיימרים הארדקור.

Oculus-Rift VR

על פי דו”ח של SuperData, בשנת 2016 שוק המציאות המדומה צפוי להניב סכום של 5.1 מיליארד דולר, שוק אותו תוביל Oculus Rift שתחל לשלוח להמונים את משקפי המציאות המדומה שלה ב-28 במארס.

מקור: VentureBeat