בכנס תפסנו את “טייני” לשיחה קצרה על אודות עולם הלארפ
"טייני" בחזית זירת הלארפ

בכנס מיתוס בזמן ששהינו בסביבת זירת הלארפ וחזינו בקרבות המשעשעים(תמונות נבחרות מזירת האלרפ נמצאות בתחתית הכתבה)יצא לנו לשוחח עם “טייני” אשר חשף אותנו לעולם חדש שלא הכרנו, משחקי התפקיד החיים אנו מקווים שתמצאו את העולם הזה מרתק ומהנה כמו שאנו מצאנו אותו. “טייני” היה המפעיל של זירת הלארפ בכנס מטעם סתיו אקשן. סתיו אקשן זהו עסק שמתעסק בעיקר במשחקי תפקידים חיים  ובכל הספקטרום של משחקי תפקידים בעצם אם זה משחקים שולחניים, משחקי תפקידים חיים, מג’יק, חוגי מדעים ועוד.

בזמנו הפנוי הוא הקדיש לנו זמן לשיחה קצרה ומעניינת על אודות עולם הגיימינג והוריאציות שלו:

ש: תוכל להסביר בעצם מהם משחקי תפקידים חיים, ובמה הם שונים ממשחקי תפקידים “רגילים”?

ת: ההבדל העיקרי בין משחק תפקידים חי למשחק תפקידים שולחני זו העובדה שאני לא מסביב לשולחן עם הסטיגמה של, ואני משתמש בגרשיים במכוון “חנונים שלא יכולים לעשות כלום”, פתאום זה לצאת לשדה הקרב, ללבוש את השריון, להשתמש בציוד, לשחק דמות זה כבר משהו שהוא הרבה יותר משחק פרקטי, משחק שיותר דומה למשחקי במה מאשר למשחק עם גרף דמות וגלגול קוביות.

שחקני לארפ

ש: כיצד מנהלים משחק טיפוסי כזה?

ת: אין סוף לאפשרויות, זו הנקודה.

ש: מה לגבי המשחק האחרון ששיחקת?

ת: כמו כל משחק באים מתאמים דמות או מקבלים דמות ונכנסים ומשחקים זה יכול להיות אין סוף תרחישים.

ש: וכמה זמן בדרך כלל לוקח משחק בודד?

ת: אם מדובר בכנס או משהו קטן זה יכול להיות משחק של שעתיים, שלוש או ארבע וזה יכול להגיע למשחקים של שלושה, ארבעה ימים, שבוע וכן הלאה.

ש: אותי מעניין מה עושים עם החיים, אתה מגיע לשם, מקבל דמות ומשם איך זה ממשיך?

ת: ובכן ברוב המקרים בהתאם לדמות שלך החיים שלך משתנים זאת אומרת אם קיבלת קוסם שמסוגל לעשות המון המון נזק ויש לו המון המון כוחות אז כנראה שיהיה לו יחסית מעט חיים או לדוגמה דמות, מי שירצה לשחק נוכל על אותו המשקל יש לו סט מאוד רחב של יכולות אבל עדיין מעט מאוד חיים. לעומת זאת לוחמים החבר’ה היותר גדולים, היותר קשוחים או סיירים לדוגמה, חבר’ה שאמורים להיות יותר קשוחים באופי שלהם מקבלים כמובן יותר חיים בהתאם לדמות, לשריון, לתלבושת.

ש: בשיחה מוקדמת אמרת לנו שמשחקי תפקידים חיים זה הרבה מעבר לקרב אז כאשר אתם לא נלחמים איך הולך האספקט הזה של המשחק?

ת: כמו המשחקים הקלסיים שרצים בכנסים המון פעמים זה משחקי קונספירציה למיניהם שבהם קבוצה של שחקנים נכנסים לחדר, מקבלים דמויות ותרחיש בין אם זה לדוגמה חללית שתקועה בחלל ומישהו גנב את הכרטיס לוח אם והספינה מנוטרלת וצריכים לשבת ולשבור את הראש מי עשה את זה ואיך.

ש: ואיך המשחק הספציפי הזה הלך?

ת: זה לשבת בחדר, זה האלמנט הפסיכולוגי מאחורי זה, זאת אומרת זה ממש לשבת ולדבר מתוך דמות אל דמות אחרת. לשנות את התפיסה, לשנות את הדרך שאתה כאינדיבידואל מסוגל לחשוב.

ש: מה היית אומר לאדם שמעדיף לשבת בנוחות ביתו וחדרו שיגרום לו להרחיב אופקיו ולגלות עולם חדש של משחקים, משחקים חיים?

ת: אני אישית, אני בן אדם שיכול לומר שבחשבון סטים שלי יש לי יותר מ -4 משחקים שיש לי בהם יותר מ3000 שעות, קיים אני מכיר את זה. אבל לצורך העניין משחק שהרבה מאוד אנשים אוהבים SKYRIM מי שעדיין משחק(וישנם הרבה) תחשוב על לשחק את Skyrim אבל בלייב, פתאום זו לא אופציית שיחה מובנת, פתאום אתה באלך לומר לדושבאג הזה שמנסה לסרסר אותך לעשות איזו משימה לך תחפש מי ינענע אותך, ואפשר לעשות את זה. זה הקסם ולמען האמת משחקי תפקידים על כל הספקטרום שלהם, ממש כולם! אפשר להמיר למשחקי תפקידים חיים זאת אומרת, לי אישית לדוגמה אני שיחקתי כמעט שנתיים משחק 24/7 של Vampire The Masquerade אותו משחק מחשב, אין אופציות מובנת, מפתחים תפיסה, מפתחים רעיון ורצים איתו.

ש: כאן בכנס אתה משחק כלוחם. האם יש לך העדפה אחרת במשחקים אחרים?

ת: חד משמעית כן, וזה נוכל יש לזה את הקסם שלו, יש לזה את הצ’ארם שלו, אני מניח שהחברה שיקראו את הראיון לא יראו שאני 2.5 , אבל נוכלים יש המון המון סוגים, הסטיגמה במשחקי המחשב זה שהואהבחור שמתגנב בשיחים וקופץ מקומה שנייה עם דקירה לצוואר בדומה לאססין קריד, אבל זה לא כי המון המון נוכלים יש להם אין סוף טקטיקות. אם מסתכלים על זה ברמה ההיסטרוית או הספרותית יש המון המון צורות להיות נוכל. אני אוהב לשחק ולהיות נוכל, אני אוהב להיות הנוכל שבא ומרמה אנשים בפרצוף ועושה מיניפולציות בקנה מידה גדול בשביל להפיק את הרווחים של עצמו, זה הכיף שלי.

ש: איפה אתם ממוקמים במידה ואני רוצה ליצור קשר?

ת: המשרדים שלנו בעיקרון ברמת גן, הגישה אלינו היא טלפונית אנחנו בד”כ מגיעים ללקוח לפגישה, אפשר למצוא אותנו בכל מקום.

אם אתם רוצים לדעת עוד אודות סתיו אקשן אתם מוזמנים לבקר באתר זה.