התגעגעתם לשריקת הקליעים החרישית? לאבק השריפה שהורעף מכל עבר? לכל אריות המלחמה אשר נוגחים אחד בשני בתעודות וברובים? ובכן, מסתבר שאתם לא היחידים.

אם יש דבר אחד שאוכל לכתוב בבטחה מכל גיבוב השטויות הארוכות שלי הוא שתואר מסמר החודש הולך, ללא כל עוררין, לטייטל הבא בפרנצ’ייז של Battlefield – המשחק שפסע לעבר הגחמה הנחשקת; החזרה האותנטית (?) לשורשים. בניגוד למים השקטים שרעמו מחדש לכותר שייסוב סביב תקופת מלחמת העולם ה-2 וזאת בתקווה שיוצרות התוכן יענו לחשק בכניעה, DICE ו-EA קוצצות את החוקים ומביאות לנו, בהפוך על הפוך, את ‘Battlefield 1’ – המשחק הבא בסצנה שיחזיר אותנו ל-1914; שלהי מלחמת העולם ה-1 האפלולית.

אם חשבתם שרק לכם יש חור בהשכלה, תסירו דאגה מלבכם; מלחמת העולם ה-1 היא אזכור לאותה דורית שלא קיבלה המון אהבה וחיבה בגן הילדים; זו היא אותה הילדה הקטנה עם הצמות שהושלכה לצד וראתה איך בר כחולת העיניים גונבת לה את כל החשיפה. מסתבר שהפעם נוכל להשיב מעט רוח חיים ולהישען לאחור ברוגע, כי בשונה מגן הילדים שנגמר בזריקת הלביבות של שרה כדרך לבטא תסכול ומחשבות, הפעם בוחרת DICE לתפוס במושכות; כן, זו אותה DICE שהכתיבה, לא פעם, תרחישי קרב אוטופיים בעולם משחקי הוידאו; הפעם בהיעדר התקרה הויזואלית, מאחר שתשתמש במנוע ה-Frostbite הבא שייקח סטרואידים – השלישי במספרו.

טוב, בואו נדבר ביזנס; Battlefield 1 (=כן, השם הוא הדרך [היצירתית, יש לכתוב] של EA לראות אם שלקנו את העיניים מהמקום) הוא ה-take של DICE לשדה קרב רבוי שחקנים, טנקים ונשקים –  אך הפעם בסביבה קצת אחרת; פרמיטיבית יותר, ‘חיה’ יותר. המשחק לוקח חלק בתקופה שלא קיבלה המון חשיפה בעולם משחקי הוידאו, כך שחובת ההוכחה מתערערת ומאפשרת למוחות הממולחים בסטוקהולם להציג קונספט מעט שונה, זאת מבלי לאכזב קהל שחקנים שיגיע עם זיכרון צרוב של סטנדרט, כזה שיקשה עליה להכתיב תרחישי קרב אדירים פעם אחר פעם. ובאשר למשחק עצמו, כל שאנו יודעים הוא שמדובר בקרקס אחד גדול של טנקים, אווירונים, סוסים ולוחמים חמושי גז חרדל.

והפעם בלי הפוליטיקלי קורקט; גם ללא מסיבת העיתונאים של EA שהתרחשה בעודי מחבר את הרי הטקסט האלה, הנחת היסוד של Battlefield נשארה זהה גם הפעם  – מדובר בחוויה מתקנת שיש להרגיש ולהזדהות לבד, זאת מבלי להסתמך על הכותב העצלן שינתח לכם את החוויה בזמן שאוכל בורקס שהסגיל בהיותו תקוע שבוע במקרר. על כן, המלצתי היא לבדוק את השידור של EA מתוך סצנת הקרב הראשונה של Battlefield 1; מדובר בהבטחה להנאה צרופה באורך שעה, גדושה בכיף טהור על כל צורותיו וב-64 שחקנים חמושים, קליעים שורקים, אבק שריפה, מטוסים מתפוצצים – you name it. אני? אני הלכתי לצפות בשידור, ברשותכם.