Battleborn-releade-date

משחק היריות הגדול הבא של גירבוקס נדחה בשלושה חודשים ויגיע בחודש מאי, 2016

שמעתם על Borderlands? נהדר, כי עכשיו תערכו היכרות עם אחד המתיימר להיות אחיו הבכור ושמו Battleborn, או בכינויו האמצעי: ‘Heroic Shooter’. החבר’ה מטקסס הכריזו עליו לראשונה אי־שם ביולי, כשהציגו בפנינו סיטואציה בה אנו נמצאים בזמן (אחד שעלול להתרחש במציאות, אגב) בו כל כוכבי היקום השחירו, למעט אחד – הכוכב האחרון סוֹלְיִס.

כל צורת חיים בעלת הטכנולוגיה המאפשרת נסיעה בחלל נָסָה לכיוון סוליס, כשכל אחת מחזיקה ברעיון אחר לגבי עתידו של הכוכב. בסופו של יום גיבורינו המטיילים בחלל זורקים את מחלוקותיהם ומתאגדים יחד לשם הבסת האויב המשותף במשחק, הלוא הוא דיקטטור המכונה רֵנְדֵּיִיִן, שבין היתר אחראי על השחרת היקום.

אחד הדברים המעניינים ביותר שיש למשחק להציע הוא דמויותיו. לא פעם נתקלנו בשׂוֹּטֵרִים היוצרים מגוון שכבות של גיימפליי בכותרת הדמויות השונות. על הקונספט המבליח התבטא נשיא Gearbox, רנדי פיצ’פורד, במגזין הגיימינג ‘Game Informer’ לפני שנה וחצי:

Battleborn נֵסוב סביב דמויותיו, כאשר מציג בפני הצרכן לא פחות ולא יותר מ־25 דמויות ביום ההשקה. הסיבה מאחורי המהלך טמונה בגחמה ליצור את ‘המשחק האולטימטיבי’, זה שמתאים את עצמו לכל סגנונות המשחק השונים ובכך יוצר מעטפת תחרותית מהנה ומעוררת השראה.

אולם כשמדברים על Team Shooters, אי אפשר שלא להזכיר באותה הנשימה את Overwatch הנמצא בבעלותה של Blizzrad. המון חדשות חגו סביבו באחרונה, כמו קטלוגו כ־’full featured game’ (משחק במחיר מלא) והתאמתו לקונסולות הדור הקודם, גם־כן. אולי בגלל זה הוּחלט לדחות את Battleborn?

המניע למהלך סודי, אך נרצה להסב את תשומת לבכם לעובדה נורא מעניינת; שובר הקופות של 2K ו־Gearbox וזה שמוכר כגרסת המחשב המוצלחת ל-Mad Max (כאילו, Borderlands) נדחה לשנתיים נוספות, גם הוא. רבים לא יודעים את הסיבה, אך בדיעבד משערים שמדובר במהלך שיווקי שמטרתו להימנע מיצירת קווי דומי עם הכותרים האחרים בסוגה, שיצאו בהפרשי זמן קרובים לו (Fallout 3, RAGE ונוספים), על־אף שהדבר הצטלם כמעשה המניח מעותיהם על קרן הצבי.

את ההכרזה הרשמית לדחייה פרסמה Gearbox בעמוד הפייסבוק הרשמי של המשחק, כשכתבה:

עכשיו Battleborn יוּשק ב־3 במאי – 2016. אנו ב־Gearbox נִטְענו באושר ואנרגיה, בעקבות הנתונים שהוּזרמו אלינו מהאלפה הסגורה שרצה עבורכם. נרצה להביא לידי ביטוי את המשובים ששלחתם אלינו על הדרך הטובה ביותר, ולשם כך נצטרך זמן נוסף לפיתוח המשחק. אנו מעריכים את סבלנותכם בכל הנוגע לעיכובים השונים הצצים בדרך ומקווים שתצטרפו אלינו לבטא הפתוחה בשנה הבאה!

איננו רוצים להסתכל על הדחייה כאוזלת יד מצדה של Gearbox, אבל נראה שהתחרות תֵעשה יותר ויותר הדוקה עד יום ההשקעה. בעוד שנכון לכתוב ששני המשחקים הללו שונים נורא באֹפְיָּים, אין להתעלם מהעובדה שבה Battleborn מצטייר כזה שרץ מאחורי זנבו של Overwatch וצועק אמן לכל השאריות שזורקת המפלצת של בליזארד.

בין כה וכה, נאחל הצלחה לשני הכותרים ונקווה שיגדילו לעשות, כדי להשיג קהל צרכנים נאמן ורציני, שיחזיק אותם על גבו במשך שנים.