מורפיוס: סוני חושפת את הוירטואל ריאליטי ל PS4

שיתוף

‘פרויקט מורפיוס’ הוא התשובה של סוני למציאות המדומה שנחשפה הלילה, ותהיה בלעדית לקונסולת ה-Playstation 4

סוני כבר הכניה אותנו לחשיפה צפויה של טכנולוגיית המציאות המדומה שלה, ועכשיו זה קורה, “Project Morpheus” נקרא הפרויקט של סוני והתשובה שלה למציאות המדומה שבשנתיים האחרונות חזרה למרכז הענינים. הטכנולוגיה מבטיחה להרחיב את העולם של פלייסטיישן 4 ולקחת את הקונסולה החדשה שלה ובעיקר את החוויה, צעד אחד גדול קדימה.

פרויקט מורפיוס יאפשר למפתחים ליצור חוויות המספקות תחושה של נוכחות, שבו שחקנים מרגישים כאילו הם נמצאים פיזית בתוך העולם הווירטואלי של המשחק. הנוכחות תהיה מעין חלון לעולם אחר, שמעצים את חווית הגיימרים ואת הרגשות בתוך המשחק. משקפי ה VR של סוני יעבדו ב PS4 יחד עם מצלמת הקונסולה PlayStation 4 Eye בהתאמה כמובן לבקרי השליטה שלה, DualShock 4. כל זאת ברזולוציית מסכי פנים של 1920X1080 ושדה ראיה של 90 מעלות.

מורפיוס מאמצת טכנולוגיית אודיו 3D שפותחה באופן ייחודי על ידי SCE . בנוסף לקולות ולסאונד המגיעים מחזית, מאחור, משמאל ומימין , מורפיוס יוצר מחדש צלילי סטריאוסקופית שתוכלו לשמוע מלמטה ומלמעלה. אם לא הבנתם את המשפט האחרון, תחשבו על שמיעת הצעדים של טיפוס מדרגות , או רעשי מנוע של מסוקים טסים מעלינו. ה SDK הייעודי למורפיוס נמצא בשלבי פיתוח ויהיה זמין בהמשך השנה. סוני מדברת על העתיד של עולם המשחקים, ולמרות שאין כרגע תאריך צפוי להשקה, החברה תשלח בעתיד הנראה לעין ערכות למפתחים שינסו לשלב את משקפי ה VR במשחקיהם עבור PS4 , הקונסולה הסופר מצליחה של סוני אשר מכרה כבר יותר מ -6 מיליון יחידות בזמן יחסית קצר של 3 חודשים וחצי מהשקתה.. SDK ייעודי מורפיוס הוא בשלבי פיתוח ויהיה זמין כאשר מוכן.

במהלך כנס מפתחי משחקים GDC 2014 שנערך בסן פרנסיסקו ממרס 19 עד 21 במרץ, משתתפים יוכלו לבקר בביתן של סוני ולבחון את המורפיוס. משתתפים יוכלו ליהנות מהדגמת טכנולוגיה בלעדית על גבי מספר משחקים התומכים בטכנולוגיה זו, ביניהם, המשחק EVE Valkyrie, משחק קרבות בחלל שתומך במורפיוס ל PS4, וב Oculus Rift ל PC.

מענין אם/מה יהיה למיקרוסופט ענין להכנס לתחום המציאות המדומה.

הוסף תגובה...
Disqus Comments Loading...
פורסם על-ידי
סיימון מזיג

אתר גיימפרו ישראל משתמש בקבצי עוגיות (cookies) על מנת לשפר את הגלישה וחוויית השימוש שלכם. עצם שימושכם באתר מאשר כי אתם מסכימים לכך.