פרו-אבולושן-2015

בקונאמי מבינים שהמנוע חורק בכותרים האחרונים של סדרת הכדורגל פרו אבולושן, ומבטיחים ש PES 2015 יבשר את חזרתה של הסדרה לימים עברו ולמקומה הטבעי בקרב הגיימרים

היו ימים שסדרת פרו אבולושן של קונאמי, היתה סדרת הכדורגל הפופולרית בעולם, עוד לפני ש FiFA הפך לכזה גדול ועצמתי. בשנים האחרונות, הזיכיון של קונאמי דועך בצורה עקבית ולא מעט גיימרים שבעבר נשבעו אמונים לסדרה, כנראה משחקים ברגעים אלה ממש פיפ”א 14 (בהנחה שמכבי תל אביב היא לא הקבוצה האהובה שלהם).

הזיכיון של חברת EA מצליח להאפיל על זו של החברה היפנית כבר כמה שנים ברציפות, והכותר האחרון בסדרה PES 2014 שמלבד הביקורות שהיו מתונות לעומת פיפ”א, אלמנטים רבים במשחק לא שופרו משנה קודם, למרות כל ההכרזות. ענין נוסף שאיכזב מעריצים רבים הוא העובדה שלמרות שהמשחק מפותח על מנוע עוצמתי, המשחק לא זכה הגיע לקונסולות הדור הבא. קונאמי רוצה השנה להביא שינוי ופרו אבולושן 2015 מבחינתה יביא שינוי זה.

PES-2015-קונאמי

שינג’י היראנו, נשיא קונאמי אירופה, שהתראיין למגזין MCV (דרך וידאו-גיימר) מבין את הבעיה של הסדרה ומבטיח שהכותר של השנה ההקרובה יסמן את הקאמבק של הסדרה שידעה ימים הרבה יותר יפים:

אנחנו יודעים מה לא עובד נכון ב PES ואנחנו עובדים על זה. הגרסה הבאה תהיה שונה לחלוטין. 2014 תהיה שנת מעבר עבור הזיכיון, ולכן אנו מצפים לדברים גדולים.

PES 2015 צפוי מסורתית לנחות בספטמבר/אוקטובר 2014 ויהיה מבוסס על המנוע פוקס של קוז’ימה. קונאמי חייבת להכריז על המשחק לדור הבא, קרי, PS4 ואקסבוקס וואן וכמובן שהמשחק ישוחרר לשאר הקונסולות, אקסבוקס 360, PS3 ולמחשב.