נורה אדומה: השקת הפלייסטיישן 4 מלווה בבעיות חומרה

שיתוף

 

השקת קונסולת הדור הבא של סוני PS4 ,לא עוברת חלק ומאות משתמשים מתלוננים על בעיות חמורות. במיקרוסופט בטח סופקים ידיים בהנאה

לפני פחות מ 48 שעות השיקה סוני בארה”ב את קונסולת הדור הבא שלה, הפלייסטיישן 4. ההשקה נחשבת לגדולה ביותר בהיסטוריה של החברה, במיוחד שהיא מקדימה את זו של מתחרתה מיקרוסופט (Xbox One). אחרי השקת משחקים בלעדיים עם ציונים נמוכים ל-Knack וציונים פושרים ל-Killzone, מתחילות להתעורר בעיות חומרה בקונסולה. בעוד שאצל מרבית מהגיימרים שהניחו את ידם על הקונסולה הנחשקת, היא עבדה כראוי ללא כל בעיות,  משתמשים אחרים , שעל פי סוני מדובר על פחות מ 0.4%, טוענים שהקונסולה לא עובדת כמו שצריך. קחו למשל את הדירוג המשתמשים באתר אמזון שמראה מספר רב של כאלה שהקונסולה לא מתפקדת כראוי או שפשוט לא עובדת. תוכלו לראות שמדובר במספר גבוה מאוד- שליש (!) מכלל המשתמשים דרגו את הקונסולה בציון של כוכב אחד (הגרוע ביותר) עם בעיות של אור כחול מהבהב, קונסולה מתה אחרי כמה דקות או עובדת לפרקים:

עומסים ברשת

בנוסף, האתר IGN מדווח על בעיות ברשת ה PSN, ואי יכולת להתחבר לרשת הפלייסטיישן, כנראה בגלל עודף משתמשים שמתחברים במקביל.  הבעיה חמורה יותר מכיוון שיש לא מעט משחקים שדורשים חיבור אינטרנט קבוע, ואם אין חיבור ל PSN המשחקים לא יעבדו:

נורית אדומה של מוות?

ויש גם את ענין האור האדום, שמחליף את הכחול במרכז הקונסולה זוכה לכינוי “קו אדום של מוות”. לא מדובר כמובן בגרסת הדור הבא של ה  RROD המפורסם מבית מיקרוסופט אלא בבעיה של התחממות. על פי המדריך למשתמש שפרסמה סוני לפלייסטיישן 4, האור האדום המהבהב פשוט אומר שהקונסולה סובלת התחממות יתר. עם זאת, זה לא אומר שהמערכת לא יכולה לעבוד. זה פשוט אומר שכדאי שתדאגו לקירור של הקונסולה לזמן מה..

עוד “בעיה” קטנה בקונסולה היא שהיא לא יציבה על שולחןן, כלומר היא רוקדת (אם אתם מתעקשים ללחוץ עליה). האתר קוטקו מצא פתרון מקורי לבעיה קטנה זו:

תגובת סוני

בסוני מודעים לבעיות הרבות והחברה מתכוונת לספק בקרוב תשובות לכל התקלות שהתגלו בתקווה שמדובר בתקלות זמניות שמקורן בהשקה כל כך גדולה ומסיבית..

מה דעתכם על הבעיות שמתגלות בקונסולה החדשה של סוני? מעוררות דאגה? יתוקנו בקרוב?

הוסף תגובה...
Disqus Comments Loading...
פורסם על-ידי
סיימון מזיג

אתר גיימפרו ישראל משתמש בקבצי עוגיות (cookies) על מנת לשפר את הגלישה וחוויית השימוש שלכם. עצם שימושכם באתר מאשר כי אתם מסכימים לכך.