.

בשביל משהו שלוקח חלק מאוד גדול בחיי היום-יום של בני אדם רבים, דת, זהו לא משהו שרבים מן המשחקים שמים עליו דגש, בלשון המעטה. במשחק האסטרטגיה המצליח של פראדוקס, Crusader Kings II, העניין של אמונות, דווקא מהווה משהו הרבה יותר מעניין.

‘Sons of Abraham’ (או הבנים של אברהם, אם תרצו) זוהי ההרחבה האחרונה שיצאה למשחק, שרבים מחשיבים לאחד מהטובים אי פעם, כאשר ההרחבות האחרונות עסקו יותר באצטקים, המיתולוגיה הנורדית, והפגאנים, הפעם, הרחבה תתעסק יותר באמונות קיימות בימינו, הנצרות, האסלאם, ולמה לא, היהדות. כן, מה ששמעתם, יהדות.

זה לא נשמע כמו עניין כל כך גדול, וזה לא צריך להיות, אך העובדה שזה לא קיים כמעט בכלל במשחקי וידאו, עושה זאת.
קחו למשל את סדרת Civilization של 2K, לקח למשחק שני עשורים בשביל להגיע למצב שבו ניתן לשחק כשהיהדות היא הדת של הסיביליזציה שלך, אבל עדיין, מלבד מספר מדינות הנחשבות ל’אפורות’ (יחסית), כמו פולין וברזיל, אף משחק לא כלל משהו בסדר גודל כמו יהודה.

ההרחבה החדשה ל-Crusader Kings II, גם תעמיק יותר בדיוק ההיסטורי של אמונת הכוזרים, שהיתה כבר זמינה בתור ה’טנגרי’, אך דתם למעשה הומרה ליהדות במהלך המאה השמינית.

זה כבר תוקן.
וההכרה ביהדות בתור דת ‘ראשית’ במשחק, תתן לכם גם הזדמנות להמיר דתות במחוזות אחרים, כמו כן, ממלכת ישראל המאוחדת חוזרת ובנויה מחדש יחד עם בית המקדש בירושלים.
PC Game Lets You Play As The Mighty Conquering Jews

דעה אישית: פעם ראשונה שמשחק מעמיק בנושא היהדות וישראל, ואני ללא ספק, בתור מעריץ של המשחק וחובב אסטרטגיה, אקנה את ההרחבה, ואני מקווה שגם אתם, כדי להראות שאנו כן שווים השקעה כלשהי, כי יכול מאוד להיות שזה הצעד הראשון, מי יודע, אולי נראה בשנה הבאה את הליגה הישראלית בפיפא?

מקור