שירות חדש יגיע ל-Steam ויכנס לבטא בעוד שבוע, הוא נקרא Family Sharing, השירות יאפשר לחלוק משחקים עם בני משפחה וחברים קרובים. אבל מה הקאץ’?

השירות קיים למי שרוצה לחלוק את המשחקים שלו מחשבון ה-Steam עם חברים קרובים ומשפחה כדי שיוכלו לחלוק ולשחק במשחקים אחד של השני בשני המשתמשים שלהם, כך שהנתונים של השחקן הקודם כמו שמירות ב-Steam Cloud, שעות משחק והישגים לא יופיעו אצל המשתמש שהשאיל את המשחק.

הלקוחות שלנו הביעו עניין רב בלחלוק את המשחקים הדיגטליים שלהם בחשבון ה-Steam עם משפחה וחברים. בדיוק כמו שאפשר לחלוק משחקים, דיסקים וחפצים פיזיים אחרים. Family Sharing נבנה במיוחד כדי לענות על צרכי המשתמשים האלו.

שיתוף כן, אבל..

אבל.. (כי כמובן שיש אבל) יש קאץ’. כאשר המחשב מזוהה על ידי מערכת ה-Family Sharing, ספריית מי שמשאיל את המשחק הופכת לזמינה למי שהמשתמש המשאיל בחר. שימוש בו זמני בחשבון אינו מותר, מה זאת אומרת? המשאיל רשאי להיכנס לחשבונו מתי שירצה ולשחק במשחקים שלו, אך אם הוא יכנס למשחק, השחקן השני שמשחק במשחק שלו (לא חייב להיות אותו משחק) יצטרך לצאת או לבחור לקנות את המשחק כדי להמשיך לשחק מידית. מה שאומר שלא קיימת האפשרות להשאיל משחק אחד, אלא את כל הספרייה, וכאשר שחקן אחר משחק, החשבון של המשאיל הופך ללא זמין.


אם זה לא מספיק, השירות עובד רק על אותו המחשב! מה שמגביל מאוד את השירות ואתה מה שאפשר לעשות אתו. גם זה, מאכזב מאוד.

הזמנות לבטא יגיעו ל-1000 המצטרפים הראשונים לקבוצת ה-Family Sharing והזמנות ישלחו בצורה אקראית לחברים בקבוצה לאחר מכן, כאמור, הבטא תשתחרר עוד שבוע ונוכל לבחון את השירות החדש יותר לעומק. 

זו לא מה שהיה מצופה משירות השיתוף של Steam שהוא הוכרז לראשונה לפני מספר חודשים, אבל גם זה משהו..
מה דעתכם?