דיווח: ג’ולי לארסון-גרין צפויה להפוך לבוסית הבאה של ה-Xbox One כחלק מהרה-ארגון שמתוכנן בשרשרת הניהול החדשה ליחידות העסקיות בחברה.

האתר הכלכלי בלומברג מדווח היום, כי על פי מקורות המקורבים למיקרוסופט, מנכ”ל החברה סטיב באלמר, צפוי לחשוף את התכנית המלאה של הארגון מחדש כבר בשבוע הבא, תכנית  שתיישר את היחידות העסקיות של מיקרוסופט סביב מכשירים ושירותים.

בהמשך לפרישתו של דון מטריק, שעבר לזינגה, ולקראת השקתה של קונסולת הדור הבא – Xbox One, באלמר צפוי למנות את ג’ולי לארסון-גרין, לבוסית הגדולה של האקסבוקס באמצעות תפקיד שייוגדר כנשיאת חטיבת החומרה של מיקרוסופט, טייטל אותו היה אמור לקבל דון מטריק.

ג’ולי לארסון גרין. הבוסית הבאה לאקקסבוקס? צילום: theverge

ג’ולי לארסון גרין הצטרפה לחברת מיקרוסופט בשנת 1993 ועבדה בין היתר בפיתוח הדפדפן אספלורר (IE), בפיתוח אופיס והיתה גם מעורבת בפיתוח מערכות ההפעלה חלונות 7 וחלונות 8. כיום, ארסון-גרין אחראית על כל תחום תוכנת חלונות והנדסת החומרה בחברה, תפקיד שנכנסה אליו רק לפני 8 חודשים, בעקבות פרישתו המפתיעה של סטיבן סינופסקי, נשיא חלונות לשעבר ו’האדריכל’ של ה- Windows 8, ששירת את מיקרוסופט 23 שנה.

למרות שהארגון מחדש של ההנהלה הבכירה של החברה עדיין לא סוכם באופן רשמי, לדברי המקורות, התפקיד החדש של לארסון-גרין יתמקד בקונסולות ה- Xbox ובטאבלט Surface.

עוד לדברי המקורות, טוני בייטס, מנכ”ל סקייפ, עשוי להפוך לנשיא האחראי על רכישות ומערכות יחסים עם מפתחי תוכנה.

 

xbox_one_don_mattrick

דון מטריק. עדיין אין לו מחליף

נכון לעכשיו אין מחליף ישיר לדון מטריק מאז העזיבה שלו על מנת למלא את תפקיד המנכ”ל בחברת זינגה.
מקור: bloomberg